Blamaż Stelmetu we Włocławku

2018-05-21 19:46

Finał Energa Basket Ligi był dla Stelmetu Enea na wyciągnięcie ręki. Koszykarze z Zielonej Góry wysoko prowadzili we Włocławku, ale jeden błyskawiczny zryw Anwilu pozbawił ich zwycięstwa w serii półfinałowej.

Stelmet niemal od samego początku kontrolował spotkanie. Zielonogórzanie szybko odskoczyli miejscowym, utrzymując przez długi czas około 10-punktowe prowadzenie. Wszystko posypało się jednak w czwartej kwarcie. Wówczas włocławianie przeprowadzili niesamowitą pogoń, podczas której w 3 minuty z nawiązką odrobili 15 „oczek”!

Zielonogórzanie w ostatniej minucie otrząsnęli się z letargu, ale było już za późno. Anwil zdążył wyjść na prowadzenie i skutecznie obronił się przed kontratakami Stelmetu. Dzięki temu włocławianie zwyciężyli 85:83 i to oni zagrają w finale Energa Basket Ligi. Zawodnikom z Ziemi Lubuskiej pozostanie jedynie potyczka o brązowy medal przeciwko Polskiemu Cukrowi Toruń.

Półfinał EBL, mecz #5: Anwil Włocławek – Stelmet Enea BC Zielona Góra 85:83 (14:25, 21:20, 12:20, 38:18)