Polski Cukier bliżej podium

2018-05-27 19:18

Nie wyszedł pierwszy mecz o 3. miejsce zielonogórskim koszykarzom. Stelmet Enea BC Zielona Góra przegrał z Polskim Cukrem Toruń aż 95:117 i ma trudne zadanie przed meczem rewanżowym.

Stelmet zaczął spotkanie nie najgorzej. Zielonogórzanie prowadzili właściwie niemal do końca trzeciej kwarty. I choć przewaga „Dzików” nie była duża, bo utrzymywała się poniżej 10 „oczek”, to jednak wydawało się, że spotkanie jest pod kontrolą Stelmetu.

Wszystko zmieniło się pod koniec trzeciej kwarty. Wtedy to przyjezdni po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, które znacznie powiększyli w ostatniej odsłonie. Wystarczy spojrzeć na końcowy wynik, który mówi sam za siebie. Stelmet ponownie przegrał mecz w końcówce i przed spotkaniem rewanżowym jest w trudnej sytuacji.

Drugi i ostatni pojedynek o brązowy medal we wtorek w Toruniu. Początek zaplanowano na godzinę 20:00.

Energa Basket Liga, mecz o 3. miejsce: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 95:117 (29:23, 24:27, 15:21, 27:46)