Fatalny koniec świetnego sezonu

[FUTBOL AMERYKAŃSKI]
2018-08-04 18:36

LFA1 jednak nie dla Watahy Zielona Góra! Futboliści z Grodu Bachusa rozegrali dzisiaj finał LFA2, który miał być zwieńczeniem fantastycznego sezonu bez porażek. Niestety, rywal „Wilków”, Towers Opole, okazał się lepszy od zielonogórzan, pewnie wygrywając na stadionie przy ulicy Botanicznej.

Towers Opole w niczym nie przypominali dziś drużyny, która przed miesiącem poległa w Zielonej Górze 60:20. Tym razem to opolanie przejęli inicjatywę od pierwszych minut gry i nie oddali jej aż do końca spotkania.

Już w pierwszej kwarcie widać było, że przyjezdni postawią zielonogórzanom twarde warunki. Przez większość czasu to opolanie znajdowali się w ataku, a ofensywne akcje Watahy potrafili skutecznie przerywać. Dzięki temu „Wieże” po pierwszej kwarcie prowadziły 7:0.

Przewaga gości powiększyła się w drugiej odsłonie. Towers szybko odskoczyli na 21 „oczek” różnicy, podczas gdy Wataha nadal nie miała na swoim koncie żadnych punktów. Zielonogórzanie jeszcze przed przerwą spróbowali, mówiąc żargonem piłkarskim, zdobyć przyłożenie „do szatni”. Opolanie szybko jednak przerwali podaniową akcję Watahy, odpowiadając celnym kopnięciem za 3 punkty. Przed przerwą na tablicy wyników widniało zatem 0:24 na niekorzyść zielonogórzan.

Początek trzeciej kwarty zwiastował przełamanie zawodników z Winnego Grodu, bowiem po niemal 50-jardowym rajdzie zanotowali oni pierwsze w tym spotkaniu przyłożenie. Na odpowiedź rywali nie trzeba było jednak długo czekać i już minutę później zrewanżowali się oni touchdownem, sprawiając, że Wataha w trzeciej kwarcie ani trochę nie zniwelowała strat.

W ostatniej odsłonie było podobnie jak w poprzedniej. Zielonogórzanie usilnie próbowali zmniejszyć przewagę gości, lecz Ci za każdym razem odpowiadali przyłożeniem. Wataha była bezsilna wobec świetnie grających „Wież”, które dzięki zwycięstwu 43:20 zapewniły sobie awans do LFA1.

Finał LFA2: Wataha Zielona Góra – Towers Opole 20:43 (0:7, 0:17, 6:6, 14:13)