Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na umieszczenie plików cookies w Twoim urządzeniu.Ostatni rozdział batalii o utrzymanie!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2018-09-30 09:54

Po ponad miesięcznej przerwie od ostatniego meczu ligowego Falubazu, nadszedł czas na mecze barażowe, które zadecydują o tym, kto w przyszłym sezonie zaprezentuje się w PGE Ekstralidze. Broniący się przed spadkiem Falubaz, czy mający chrapkę na powrót do elity ROW Rybnik?

Ekipa z Rybnika tegoroczne zmagania w Nice 1. Lidze Żużlowej zakończyła na 2. pozycji – zarówno w fazie zasadniczej, jak i rundzie play-off. Rybniczanie w finałowym dwumeczu minimalnie polegli ze Speed Car Motorem Lublin, trwoniąc w rewanżu 14-punktową zaliczkę z pierwszego spotkania. W PGE Ekstralidze zameldowała się ekipa z Lubelszczyzny, a podrażniony ROW stanie teraz naprzeciwko Falubazu.

Przypomnijmy, że zielonogórzanom w tym sezonie wiodło się nie najlepiej. Tylko 4 zwycięstwa i aż 10 porażek – to bilans klubu z Winnego Grodu, który aż do ostatniej kolejki był zagrożony bezpośrednim spadkiem z PGE Ekstraligi. Na szczęście, żużlowcy spod znaku Myszki Miki rzutem na taśmę uciekli z ostatniego miejsca, plasując się ostatecznie na dającej udział w barażach, 7. pozycji.

Niestety do pierwszego meczu barażowego zielonogórzanie przystąpią osłabieni brakiem Patryka Dudka, który wciąż leczy uraz ręki, którego nabawił się w lidze szwedzkiej. W jego miejsce trener Adam Skórnicki zdecydował się zastosować zastępstwo zawodnika. Czy to wystarczy, aby wywalczyć przed rewanżem konkretną zaliczkę? Przekonamy się już dziś po południu!

Baraż o PGE Ekstraligę: Falubaz Zielona Góra – ROW Rybnik
Data: 30.09.2018, godzina 15:30
Miejsce: Stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69, Zielona Góra.
Sędzia: Krzysztof Meyze.
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński.

Awizowane składy:
Falubaz Zielona Góra:
9. Grzegorz Zengota
10. Jacob Thorssell
11. Piotr Protasiewicz
12. Michael Jepsen Jensen
13. Patryk Dudek – zastępstwo zawodnika
14. Mateusz Tonder
15. Sebastian Niedźwiedź
16.

ROW Rybnik:
1. Troy Batchelor
2. Andriej Karpow
3. Andrzej Lebiediew
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Lars Skupień
7. Robert Chmiel
8.

Komentarze:

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!


© ZGSPORT.PL 2018 | O nas | Reklama | Wykorzystanie zdjęć