Zakończyć serię porażek

2018-10-05 08:29

Po świetnym początku sezonu TS Masterchem Przylep zanotował ostatnio zniżkę formy, która pociągnęła za sobą serię trzech ligowych porażek. Teraz czas na przerwanie fatalnej passy. W sobotę podopieczni Tadeusza Makowskiego podejmą na własnym terenie Arkę Nowa Sól.

Ostatnie tygodnie nie są dobre dla drużyny z zielonogórskiego Przylepu. Kiepska passa rozpoczęła się od wyjazdowej porażki z Polonią Słubice. Później TS zanotował także pierwszą wpadkę na własnym terenie, przegrywając 0:2 z Cariną Gubin.

Przed tygodniem natomiast nastąpił chyba moment kulminacyjny. W derbach Zielonej Góry piłkarze z północno-zachodniej dzielnicy miasta polegli z Falubazem Gran-Bud aż 0:10. W tamtym spotkaniu TS właściwie w ogóle nie istniał na murawie, jeśli nie liczyć ostatnich 10 minut pierwszej połowy.

Teraz jest chyba najlepszy moment na przełamanie i puszczenie tej sromotnej porażki w niepamięć. Nie będzie jednak łatwo, bowiem rywal nie zwykł oddawać punktów za darmo. Arka Nowa Sól w obecnej chwili plasuje się na 8. lokacie z 13 punktami na koncie. Nowosolanie w tym sezonie zdecydowanie częściej zdobywają punkty na wyjazdach, przegrywając jedynie w Krośnie Odrzańskim i przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze, gdzie minimalnie lepszy od nich okazał się Falubaz Gran-Bud.

W ubiegłym sezonie Arka nie była dla TS-u łatwym przeciwnikiem. W Zielonej Górze padł wówczas bezbramkowy remis, z kolei w kończącym rozgrywki rewanżu w Nowej Soli górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 3:1.

Mimo że klub z Nowej Soli potrafi być groźny, jest on jedynie drużyną ze środka tabeli. Nie bagatelizuję sobotniego przeciwnika zielonogórzan, lecz jeśli chcą oni utrzymać się w czołówce ligi, z takimi rywalami powinni wygrywać.

IV liga, 10. kolejka: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Arka Nowa Sól
Data: 06.10.2018, godzina 15:00
Miejsce: Stadion TS-u, ul. Przylep – Turystyczna 1, Zielona Góra.