Zwycięstwo było blisko! Akademicy polegli po rzutach karnych (wideo)

[PIŁKA RĘCZNA]
2018-10-06 22:39

Sporą dawkę emocji dostarczył kibicom dzisiejszy pojedynek piłkarzy ręcznych AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego z KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Zielonogórzanie, mimo prowadzenia w pierwszej fazie zawodów, polegli po konkursie rzutów karnych.

Akademicy rozpoczęli dzisiejsze spotkanie od prowadzenia 5:0. Ostrowianie przez długi czas nie mogli zanotować premierowego trafienia. Udało im się to dopiero po rzucie karnym w 9. minucie.

Gdy przyjezdni już się na dobre rozkręcili, utrzymywali niewielki dystans do zielonogórzan. Mimo usilnych prób powiększenia różnicy punktowej, przez większość pierwszej połowy przewaga AZS-u oscylowała w okolicach 2 bramek.

Tuż po przerwie oglądaliśmy na parkiecie bardzo podobny obraz gry. Tym razem jednak była w tym spora zasługa Macieja Jarszaka, który jak w transie strzegł bramki Akademików. Sam golkiper nie mógł jednak długo utrzymywać wyniku na swoich barkach i w 48. minucie goście zdołali doprowadzić do remisu.

Chwilę później ostrowianie wyszli na prowadzenie, którego nie chcieli łatwo wypuścić z rąk. Rozpoczęła się wówczas zażarta pogoń zielonogórzan, bowiem zegar na tablicy wyników nieubłaganie zbliżał się do 60. minuty. Niemal do samego końca oglądaliśmy zatem walkę gol za gol. Na szczęście ostatnie słowo należało do Akademików. Na kilka sekund przed końcową syreną wyrównał Kacper Kiersniowski, doprowadzając tym samym do remisu 30:30.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć fotorelację z tego spotkania.

Mecz musiał zatem zostać rozstrzygnięty przez konkurs rzutów karnych. W nim minimalnie lepsi okazali się ostrowianie, wygrywając 5:4. O wyniku zadecydowała jedna skuteczna interwencja Mateusza Foterka.

Zapis wideo konkursu rzutów karnych:

Konkurs rzutów karnych:

I liga, 3. kolejka: AZS Uniwersytet Zielonogórski – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 30:30 (15:13); rzuty karne: 4:5
AZS Uniwersytet Zielonogórski: Jarszak, Pawlisz – Gołębiowski, Kociszewski 2, Chałupka, Gadaj 1, Kuliński 3, Tarasiuk, Mieszkian 7, Szarłowicz 7, Franaszek 1, Należyty, Kiersniowski 1, Góral, Jasiński 8, Więdłocha.
KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Foluszny, Foterek – Przybylski 2, Kryszczak, Salamon 2, Abdusalam, Taczka, Biegański 3, Marciniak 10, M. Wojciechowski, Staniek 5, S. Wojciechowski 2, Krzywda 5, Wojkowski 1, Brychcy.

Żółte kartki: 4’ Chałupka, 9’ Szarłowicz, 26’ Mieszkian – 4’ S. Wojciechowski, 10’ Wojkowski, 15’ Brychcy.
Kary: 17’ Chałupka, 36’ Szarłowicz, 55’ Szarłowicz – 11’ Biegański, 21’ Marciniak, 35’ Marciniak, 36’ Foluszny, 37’ Brychcy, 45’ Salamon, 52’ Wojkowski.