Pierwsze potknięcie lidera

2018-10-06 23:12

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra stracił dziś pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach lubuskiej IV ligi. Piłkarze z Grodu Bachusa zremisowali w Zbąszynku 2:2 z miejscową Syreną.

Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu Falubazu. Pierwsza połowa obyła się bez bramek, choć trzeba odnotować kontuzję Łukasza Budzyńskiego. Jak poinformował klub na Facebooku, bramkarz żółto-biało-zielonych najprawdopodobniej złamał palec u ręki.

Po przerwie błyskawicznie cios zadali gospodarze. Syrena w 51. minucie wyszła na prowadzenie, lecz na szczęście już 20 minut później wyrównał Wojciech Okińczyc. Miejscowi nie poddawali się jednak i niedługo przed końcem ponownie objęli prowadzenie. Nie minęło jednak wiele czasu, a ponownie zostało im ono przez „Okiego” odebrane. Końcowy wynik brzmi zatem 2:2.

To pierwszy remis Falubazu Gran-Bud w tym sezonie. Zielonogórzanie oczywiście utrzymali się na fotelu lidera tabeli IV ligi. Za tydzień piłkarze Andrzeja Sawickiego na własnym terenie zagrają z Lubuszaninem Drezdenko.

IV liga, 10. kolejka: ZAP Syrena Zbąszynek – Falubaz Gran-Bud Zielona Góra 2:2 (0:0)