Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na umieszczenie plików cookies w Twoim urządzeniu.ROW czy Falubaz? Dziś dowiemy się kto w przyszłym roku zasiądzie w elicie!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2018-10-07 12:01

Czas na ostateczne rozstrzygnięcie walki Falubazu Zielona Góra o utrzymanie w PGE Ekstralidze! Żużlowcy z Winnego Grodu w rewanżowym spotkaniu barażowym zmierzą się dziś w Rybniku z tamtejszym ROW-em.

Dla obydwu ekip będzie to bardzo ważne spotkanie. Zielonogórzanie nie wyobrażają sobie opuszczenia elity, z kolei ROW jest mocno zdeterminowany, by wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu żużlowcy Adama Skórnickiego zwyciężyli 51:39. Pierwsza faza zawodów przyniosła kibicom niezwykle wyrównaną walkę i niespodziewanie dobrą postawę rybniczan. Ostatnie 5 biegów należało już jednak do Falubazu, który wykorzystał nierówną jazdę zawodników ROW-u, odskakując na 12 „oczek” przewagi.

Liderami zielonogórskiego zespołu byli wówczas Michael Jepsen Jensen i Piotr Protasiewicz. Obaj zapisali na swoich kontach dwucyfrowe zdobycze. Ważne punkty zdobyli także Grzegorz Zengota i Jacob Thorssell (obaj po 9+2). Z kolei żaden z zawodników ROW-u nie potrafił natomiast utrzymać dobrej postawy, przez co każdy z nich notował wpadki. Najlepiej spisali się Troy Batchelor (8+1) i Andrzej Lebiediew (8), choć ani jeden, ani drugi nie był liderem z prawdziwego zdarzenia.

Przed rewanżem trener Adam Skórnicki zdecydował się ponownie zamieszać składem. Podobnie jednak jak przed tygodniem, w Rybniku ujrzymy dziś zastępstwo zawodnika za kontuzjowanego Patryka Dudka. Gospodarze natomiast wyjadą dziś w niemal identycznym zestawieniu jak poprzednio. Zabraknie jedynie Larsa Skupienia, który tydzień temu nabawił się urazu. Zastąpi go Przemysław Giera.

Baraż o PGE Ekstraligę, rewanż: ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra
Data: 07.10.2018, godzina 18:15
Miejsce: Stadion Miejski, Rybnik.
Sędzia: Remigiusz Substyk.
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak.

Awizowane składy:
ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Andriej Karpow
11. Andrzej Lebiediew
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Przemysław Giera
15. Robert Chmiel
16.

Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek – zastępstwo zawodnika
2. Grzegorz Zengota
3. Piotr Protasiewicz
4. Jacob Thorssell
5. Michael Jepsen Jensen
6. Sebastian Niedźwiedź
7. Mateusz Tonder
8.

Komentarze:

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!


© ZGSPORT.PL 2018 | O nas | Reklama | Wykorzystanie zdjęć