[PIŁKA RĘCZNA] Akademicy zwyciężają, choć nie bez problemów | ZGSPORT.PL

Akademicy zwyciężają, choć nie bez problemów

[PIŁKA RĘCZNA]
2018-02-10 17:05

Zielonogórski AZS zgodnie z planem wygrał dzisiaj z SPR-em GKS-em Żukowo 29:26. Akademicy byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, choć rywale nie oddali pola bez walki.

W pierwszych kilku minutach nie oglądaliśmy dużej ilości bramek. Przez długi czas utrzymywał się remis 1:1, po którym zielonogórzanie zdołali odskoczyć rywalom na trzy bramki różnicy. Mimo usilnych prób biało-zieloni nie mogli jednak wypracować sobie większej przewagi, gdyż przyjezdni cały czas ambitnie gonili szczypiornistów z Winnego Grodu.

W 18. minucie Karol Radecki został dość ostro potraktowany przez Daniela Mieszkiana, który za ten faul został skierowany przez sędziego na ławkę. Zawodnik z Żukowa po krótkiej interwencji medycznej zdołał wrócić do dalszej gry.

W 24. minucie goście niespodziewanie wyrównali stan meczu, a chwilę później po rzucie karnym po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy ewidentnie coś się zepsuło w grze Akademików, gdyż nawet Cyprian Kociszewski po raz pierwszy nie zdołał trafić kolejnego już dzisiaj rzutu karnego. Pierwsza część spotkania zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem Kaszubów 13:14.

Na początku drugiej połowy wynik również był na styku. Dopiero w 41 minucie przyszło upragnione przełamanie. Najpierw zielonogórzanie zdołali powrócić na prowadzenie po bramce z „koła” Adama Szarłowicza, a chwilę potem perfekcyjną kontrę wykończył fenomenalny tego dnia Cyprian Kociszewski i AZS prowadził już 20:18.

Później zielonogórzanie już tylko sukcesywnie powiększali przewagę, kontrolując przebieg spotkania. Widząc to trener GKS-u znów poprosił o czas, w nadziei, że odmieni to losy spotkania. W konsekwencji przyjezdni zdołali tylko zmniejszyć swoją stratę do 2 punktów. Odpowiedź Akademików była zdecydowana, bowiem szybko powrócili oni na dobre tory.

Goście do samego końca bezskutecznie naciskali zielonogórzan, w nadziei, że zdołają zniwelować różnicę punktową. AZS ostatecznie zwyciężył 29:26, wieńcząc mecz gromkim „sto lat” dla Cypriana Kociszewskiego.

17. kolejka I ligi: AZS Uniwersytet Zielonogórski – SPR GKS Żukowo 29:26 (13:14)
AZS UZ: Kwiatkowski, Pawlisz – Orliński, Kociszewski 9, Więdłocha 3, Gadaj, Polito, Jaśkowski 2, Mieszkian, Szarłowicz 2, Machalica, Zieniewicz 9, Łukaczyn, Pawlicki 2, Chałupka, Jasiński 2.
SPR GKS: Żurawski, Muńko – Radecki 4, Wiczkowski 2, Dorsz 8, Benkowski 6, Wenderski, Kaniowski, Korbus, Pieczonka, Hajnos, Didyk 4, Woźniak 1, Reseman 1.

Żółte kartki: 2’ Szarłowicz, 7’ Kociszewski, 9’ Mieszkian – 3’ Woźniak, 8’ Hajnos.
Kary: 14’ Jaśkowski, 18’ Mieszkian, 21’ Polito, 30’ Mieszkian, 44’ Szarłowicz, 46’ Jaśkowski, 52’ Szarłowicz, 58’ Jaśkowski – 17’ Didyk, 27’ Reseman, 44’ Korbus.
Spotkanie sędziowali: Bartosz Kowalak i Wojciech Marciniak (Poznań).