Astana zdobyła halę CRS!

2018-10-29 23:54

Pierwszą w sezonie porażkę na własnym terenie zanotowali dziś koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra. Koszykarze z Grodu Bachusa musieli uznać wyższość PBC Astany, która zwyciężyła 91:82.

Przyjezdni rządzili na parkiecie od samego początku spotkania. Stelmet już w pierwszych minutach gry miał spore problemy ze skutecznością, co Kazachowie błyskawicznie wykorzystali, odskakując na 9-punktową przewagę, która później stała się podstawą ich zwycięstwa. To właśnie wokół niej bowiem przez pierwszą połowę oscylowało prowadzenie Astany.

Pod koniec drugiej kwarty zielonogórzanie zdołali na chwilę zbliżyć się do rywali na 3 „oczka”, lecz koszykarze ze stolicy Kazachstanu szybko zażegnali niebezpieczeństwo, wracając do bezpiecznej przewagi. Pierwsza połowa skończyła się rezultatem 35:43 i apetytem na poprawę wyniku w drugiej części gry.

Tuż po przerwie zielonogórzanie poprawili nieco swoją skuteczność w ofensywie, lecz w odrabianiu strat przeszkadzała słaba gra w obronie. Goście często trafiali, a w pozostałych przypadkach ratowali się licznymi zbiórkami ofensywnymi. Pozwoliło im to przed końcem trzeciej kwarty objąć najwyższe jak dotąd prowadzenie – 69:53.

Na początku ostatniej odsłony dnia goście jeszcze wyraźniej uciekli Stelmetowi i wraz z upływem czasu stawało się jasne, że pogoń za Kazachami może okazać się nieskuteczna. Nie pomogły celne rzuty za trzy, którymi popisywali się m.in. Jarosław Mokros czy Gabe DeVoe. Astana zwyciężyła 91:82 i tym samym jako pierwsza w obecnym sezonie zdobyła halę Centrum Rekreacyjno-Sportowego.

Najwięcej „oczek” w zespole z Grodu Bachusa rzucili dziś Łukasz Koszarek i Boris Savović (obaj po 16). W drużynie gości z kolei szaleli na parkiecie J.J. O’Brien (23) oraz Anthony Clemmons (18).

Pomeczowa konferencja prasowa:

Okazja do rehabilitacji Stelmetu Enea nastąpi już w środę, kiedy do Winnego Grodu przyjedzie TBV Start Lublin.

VTB United League: Stelmet Enea BC Zielona Góra – PBC Astana 82:91 (14:23, 21:20, 18:26, 29:22)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 7, Planinić 4, Savović 16, Sokołowski 11, Zamojski 8 – Traczyk, Sakić 2, Matczak 0, DeVoe 4, Mokros 6, Hrycaniuk 8, Koszarek 16.
BC Astana: Clemmons 18, Yergali 2, O’Brien 23, Horton 10, Grosselle 14 – Bazhin 4, Shcherbak 0, Jenkins 10, Zhigulin 4, Marchuk 6, Aitkali.