Stelmet zwycięża po kolejnym pościgu!

2018-11-03 22:01

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra zanotowali dziś pierwsze domowe zwycięstwo w ramach VTB United League. Po kolejnej już w tym sezonie pogoni zielonogórzanie zwyciężyli z BC Niżny Nowogród 80:72.

Obie drużyny długo kazały kibicom czekać na premierowe punkty. Dopiero ponad dwie minuty od początku spotkania ich autorem został Michał Sokołowski, który trafił jeden z dwóch przyznanych mu rzutów wolnych.

Później jednak punkty zdobywali głównie Rosjanie, którzy szybko uciekli Stelmetowi, prowadząc już 13:3 na cztery minuty przed końcem kwarty. Przed nim zielonogórzanie zdołali odrobić jedynie punkt.

W drugiej odsłonie koszykarze z Winnego Grodu szybko podgonili rywali, lecz Ci zdołali obronić prowadzenie i powrócić do wyższej przewagi. Połowa skończyła się 7 „oczkami” prowadzenia gości, zatem Stelmet miał co odrabiać.

Tuż po przerwie zielonogórzanom nie udawała się jednak ta sztuka, bowiem przyjezdni długo nie dawali wyrwać sobie prowadzenia. Podopieczni Igora Jovovicia nie poddawali się jednak, dzięki czemu przed końcem trzeciej kwarty byli oni niezwykle blisko wyrównania stanu meczu, lecz zabrakło im celności w ostatnich sekundach gry.

Jak mówi przysłowie: co się odwlecze, to nie uciecze. Sprawdziło się ono na początku ostatniej odsłony, kiedy to Stelmet Enea błyskawicznie przejął inicjatywę i już po niecałych 60 sekundach prowadził 4 „oczkami”. Chwilę później Gabe DeVoe efektownym wsadem wykończył kontratak, a cała hala Centrum Rekreacyjno-Sportowego oszalała! Ulubieńcy zielonogórskiej publiczności wrócili z dalekiej podróży i, niesieni dopingiem kibiców, notowali kolejne trafienia!

Idylla nie trwała jednak długo. Rosjanie nie dali zielonogórzanom zanadto odskoczyć i cały czas czaili się za ich plecami. Ponadto gospodarze bardzo szybko łapali kolejne przewinienia, podczas gdy ekipa znad Wołgi długo utrzymywała pod tym względem czyste konto.

Końcówkę spotkania wszyscy kibice obserwowali na stojąco, bowiem Stelmet pozostawał na dobrej ścieżce, a przyjezdnych dopadła niesamowita niemoc w ataku. Dzięki temu zawodnicy Igora Jovovicia bez problemu utrzymali decydujące o zwycięstwie prowadzenie.

W składzie Stelmetu Enea ciężko dziś kogoś jednoznacznie wyróżnić – większość drużyny punktowała na równym poziomie. Inaczej wygląda sprawa w ekipie gości – w niej widać dwóch wyraźnych liderów (Strebkov 22 i Popov 17), podczas gdy reszta zespołu punktowała zdecydowanie gorzej.

Koszykarzy z Zielonej Góry czeka bardzo krótki odpoczynek przed następnym starciem, bowiem już we wtorek zagrają w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszą BM Slam Salą.

VTB United League: Stelmet Enea BC Zielona Góra – BC Niżny Nowogród 80:72 (15:24, 18:16, 23:18, 24:14)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Starks 13, DeVoe 8, Savović 8, Sokołowski 9, Hrycaniuk 3 – Traczyk, Planinić 2, Sakić 14, Mokros 0, Mąkowski, Zamojski 10, Koszarek 13.
BC Niżny Nowogród: Odom 6, Uzinskii 3, Strebkov 22, Toropov 7, Baburin 6 – Komolov 0, Gudumak 0, Astapkovich 2, Zhbanov 2, Popov 17, Czerapowicz 7.