Efektowne zwycięstwo nad Czarnymi!

2018-11-03 22:39

TS Masterchem Przylep Zielona Góra zanotował dziś drugie z rzędu wysokie zwycięstwo w lubuskiej IV lidze. Po ubiegłotygodniowej wygranej w Sławie, przyszedł czas na odprawienie z kwitkiem Czarnych Browar Witnica.

Piłkarze z Winnego Grodu rozpoczęli to spotkanie wręcz piorunująco. W grze zielonogórzan było widać lekkość i zgranie, które zaowocowały dwiema szybkimi bramkami. Już w 4. minucie strzałem głową wynik otworzył Przemysław Bitner. Chwilę później Mateusz Bartczak mocnym uderzeniem wykończył fantastyczną akcję, rozmontowującą obronę przeciwnika, dzięki czemu po 8. minutach było już 2:0 na korzyść TS-u.

Po drugim trafieniu ożywiła się nieco ekipa z północy Ziemi Lubuskiej i to ona przejęła inicjatywę. Witniczanie nie zdołali jednak przełożyć tego na gole, choć kilka razy byli naprawdę blisko trafienia do siatki bronionej przez Przemysława Króla.

Bramkę dołożył za to klub z Przylepu. W 36. minucie Karol Łyczko wykorzystał nieuwagę przeciwnika i z obrębu pola bramkowego ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0.

Po przerwie Czarni kontynuowali nacieranie, jednak i tym razem nie przyniosło to efektów. Wciąż punktował z kolei TS, który zanotował jeszcze dwa trafienia. Najpierw Bartosz Siebert dopadł do odbitej futbolówki przed polem karnym i z pierwszej piłki huknął na bramkę Czarnych. Końcowy rezultat ustanowił w 88. minucie Paweł Dzikowicz, po którego strzale piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali.

Zwycięstwo nad ekipą z Witnicy nie dało jednak TS-owi awansu na wyższą lokatę w tabeli, lecz znacznie przybliżyło do trzeciej Cariny Gubin, która straciła dziś punkty w Słubicach. Za tydzień piłkarzy z zielonogórskiego Przylepu czeka ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. W Bytomiu Odrzańskim zmierzą się oni z miejscową Odrą.

IV liga, 14. kolejka: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Czarni Browar Witnica 5:0 (2:0)
Bramki: 4’ Bitner, 8’ Bartczak, 36’ Łyczko, 64’ Siebert, 88’ Dzikowicz.