Kryzys trwa

[PIŁKA RĘCZNA]
2018-03-18 11:56

Przerzedzony zespół Warmii Energi Olsztyn górą w sobotnim meczu I ligi w Zielonej Górze. Akademicy, pomimo zaciętej walki, nie zdołali przełamać trwającej od ponad miesiąca serii porażek.

Na początku meczu kilkoma skutecznymi interwencjami popisał się Marek Wieczorek, jednak to przyjezdni jako pierwsi objęli prowadzenie. Zielonogórzanie zdołali zatrzymać przeciwników i już w 9. minucie był remis 2:2.

Przez dłuższy czas mecz był niezwykle zacięty, a wynik oscylował właśnie w okolicach remisu. W pewnym momencie na zielonogórzan spadła jednak niemoc, przez którą nie mogli oni przebić się przez czujne obrony Kacpra Kłodzińskiego, dzięki czemu olsztynianie zdołali uciec na 3 „oczka”.

W samej końcówce pierwszej połowy biało-zieloni zanotowali udaną pogoń za przyjezdnymi. Zaczęło się od tego, że wprowadzony na chwilę Marek Kwiatkowski zanotował skuteczną interwencję przy rzucie karnym Warmii. Kilkanaście sekund później Kewin Polito rzutem na taśmę wyrównał stan meczu i zespoły na przerwę schodziły z wynikiem 11:11.

Druga odsłona początkowo znów zapowiadała się remisowo, lecz goście ponownie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę.

W 46. minucie podczas akcji defensywnej ucierpiał Paweł Deptuła, który po interwencji zespołu medycznego był zmuszony odpocząć na ławce rezerwowych. Niecałą minutę później kolejny zawodnik Warmii leżał na parkiecie. Marcin Malewski nie był jednak w stanie zejść z boiska o własnych siłach i, zniesiony na noszach, musiał być opatrzony poza boczną linią. Później okazało się, że ucierpiała pachwina zawodnika z Olsztyna i potrzebny był przyjazd karetki.

W międzyczasie przyjezdni utrzymywali przewagę nad zielonogórzanami, których sytuacja wraz z upływającymi minutami wyglądała coraz gorzej. Nawet niezwykle skuteczny dziś Kewin Polito niewiele mógł zdziałać przy solidnej grze olsztynian, którzy ostatecznie zwyciężyli 26:23.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć galerię zdjęć z tego meczu.

21. kolejka I ligi: AZS Uniwersytet Zielonogórski – OKPR Warmia Energa Olsztyn 23:26 (11:11)
AZS UZ: Kwiatkowski, Pawlisz, Wieczorek – Orliński, Kociszewski 4, Więdłocha, Gadaj 6, Polito 7, Mieszkian, Szarłowicz 4, Nowicki, Zieniewicz 1, Pawlicki, Machalica, Jasiński 1, Kuliński.
Warmia: Pikura, Kłodziński – Królik 1, Hegier, Pasymowski 1, Golks 5, Żółtak 4, Deptuła 3, Dzieniszewski 7, Malewski 4, Koledziński 1.

Żółte kartki: 4’ Szarłowicz, 5’ Pawlicki – 7’ Żółtak, 26’ Dzieniszewski.
Kary: 15’ Zieniewicz, 60’ Mieszkian – 19’ Golks, 26’ Królik, 58’ Królik, 59’ Golks.
Spotkanie sędziowali: Adam Parkitny i Karol Zając.