[FUTSAL] Udany rewanż zielonogórzan | ZGSPORT.PL

Udany rewanż zielonogórzan

[FUTSAL]
2018-04-08 21:00

W zakończonej dziś 20. kolejce I ligi futsalu akademickie derby pomiędzy Persą MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski a AZS-em Uniwersytet Warszawski padły łupem zielonogórzan. Futsaliści z Grodu Bachusa zwyciężyli 9:4.

Pierwsze minuty należały do przyjezdnych, którzy już w 34. sekundzie otworzyli wynik. Zielonogórzanie nie upilnowali Radosława Marcinkowskiego, który szybko został wypatrzony przez kolegów z drużyny. Nie był to jednak ostatni raz, kiedy kapitan warszawskiego klubu pokonał Remigiusza Chyłę.

Kilka zdjęć z przedmeczowej rozgrzewki:

Na wyrównanie kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Szafrana musieli czekać do 6. minuty. Wówczas to Michał Bartnicki obnażył defensywę gości, w ostatniej chwili posyłając piłkę do bramki ze środka pola karnego.

Kolejne słowo jednak ponownie należało do gości, bowiem na listę strzelców znów wpisał się Radosław Marcinkowski. Tym razem zielonogórzanie odpowiedzieli niezwykle błyskawicznie, gdyż już pół minuty później stan meczu wyrównał Michał Greszczyk.

Po raz pierwszy na prowadzenie futsaliści z Winnego Grodu wyszli w 16. minucie, kiedy to Greszczyk otrzymał górne podanie na lewe skrzydło. Zielonogórzanin zbił futsalówkę na przeciwną flankę, dokąd już zmierzał rozpędzony Kacper Konopacki, który zakończył akcję mocnym, płaskim strzałem z pierwszej piłki.

Przed przerwą zielonogórzanie zdołali jeszcze odskoczyć rywalom, którzy jednak również zanotowali trafienie. Ostatecznie po 20 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 5:3.

W drugiej połowie także dominowali gospodarze, jednak początkowo obyło się bez goli. Dopiero w 31. minucie Kamil Kruszyński strzelił z rzutu karnego po zagraniu ręką przez jednego z przyjezdnych. Chwilę później „Kruchy” po raz kolejny trafił do kajetu sędziego, tym razem wykańczając kontratak zapoczątkowany przez Kacpra Konopackiego.

W końcówce na listę strzelców wpisali się jeszcze Kacper Koppenhagen i Jakub Turowski oraz ponownie Radosław Marcinkowski, który był tego wieczoru autorem wszystkich trafień warszawskiej drużyny. Pod sam koniec meczu obie ekipy dobiły jeszcze do limitu przewinień, jednak obyło się bez przedłużonych rzutów karnych.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zielonogórzanie dogonili wicelidera rozgrywek. Ich strata do Constractu Lubawa wynosi obecnie zaledwie 1 punkt. Za tydzień Persę czeka z kolei wyjazd pod Poznań na starcie z dziewiątym w tabeli Futsalem Oborniki.

20. kolejka I ligi: Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski – AZS Uniwersytet Warszawski 9:4 (5:3)
Bramki: 7’ Bartnicki, 10’ Greszczyk, 16’ Konopacki, 17’ Biereśniewicz, 17' Bartnicki, 31’ Kruszyński (k), 34’ Kruszyński, 36’ Koppenhagen, 37’ Turowski – 1’ Marcinkowski, 9’ Marcinkowski, 18’ Marcinkowski, 37’ Marcinkowski.

Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski: Chyła, Klementowski – Biereśniewicz, Hanc, Turowski, Skrzyński – Greszczyk, Koppenhagen, Jaśkiewicz, Konopacki, Bartnicki, Hausler, Kruszyński.
AZS Uniwersytet Warszawski: Casillas, Warszawski – Wielgus, De Araujo, Marcinkowski, Majewski – Ławicki, Nahorny, Kępiński, Bloch, Pikiewicz.

Sędziowie: Marcin Gutowski, Tomasz Sadowski – Krzysztof Musiał.