Sportowe podsumowanie weekendu | ZGSPORT.PL

Sportowe podsumowanie weekendu

[INNE]
2018-04-09 21:25

W miniony weekend sporo działo się w zielonogórskim sporcie. Niestety większość spotkań zakończyła się porażkami drużyn z Winnego Grodu. Na plus wyszli tylko futsaliści oraz rugbyści.

[PIŁKA NOŻNA] 22. kolejka III ligi: KS Falubaz Zielona Góra – Ślęza Wrocław 1:2 (1:1)
Czwarty mecz na wiosnę i czwarta porażka. Zielonogórscy trzecioligowcy słabo rozpoczęli rundę wiosenną i, choć do meczu ze Ślęzą podeszli ambitnie, skończyło się kolejnym zwycięstwem rywali. Tym razem jednak piłkarze Falubazu byli dość blisko punktów, bowiem po pierwszej połowie stan meczu prezentował się remisowo. Przeciwnik jednak w kilka minut po przerwie powrócił na prowadzenie, które dowiózł do końcowego gwizdka.

[SIATKÓWKA] Faza play-out II ligi (do trzech zwycięstw): AZS UZ - Juvenia Głuchołazy 1:1
Mecz #1: AZS Uniwersytet Zielonogórski – Juvenia Wakmet Głuchołazy 1:3
Mecz #2: AZS Uniwersytet Zielonogórski – Juvenia Wakmet Głuchołazy 3:0

Siatkarze nie najlepiej rozpoczęli fazę play-out, bowiem od porażki z drużyną, która przedtem nie wygrała w tym sezonie żadnego meczu. W drugim starciu, w niedzielę Akademicy zdecydowanie się zrehabilitowali i w toczącej się do trzech zwycięstw rundzie barażowej mamy remis 1:1.

[KOSZYKÓWKA] 27. kolejka EBL: BM SLAM Stal Ostrów Wlkp. – Stelmet Enea BC Zielona Góra 78:70 (10:26, 22:15, 25:9, 21:20)
Mistrzowie Polski hit kolejki Energa Basket Ligi rozpoczęli od wysokiego prowadzenia, jednak z każdą kolejną kwartą ich przewaga topniała. Ostrowianie pokazali, że nie bez powodu znajdują się w czołówce tabeli. Na dodatek zielonogórzanie stracili w tym meczu Thomasa Kelatiego, którego występ przerwała kontuzja. Zawodnik Stelmetu najprawdopodobniej nie wróci już na parkiet w obecnym sezonie.

[RUGBY] 1. kolejka I ligi: RC Ruda Śląska – Wataha RC Zielona Góra 10:51
Rugbyści fantastycznie zainaugurowali swój debiutancki sezon w I lidze. Wyjazd do Rudy Śląskiej z pewnością będzie długo wspominany przez zawodników z Winnego Grodu. W najbliższy weekend „Dziki” czeka kolejna daleka podróż – tym razem do Warszawy na starcie z Legią.

[PIŁKA RĘCZNA] 30. kolejka I ligi: AZS Uniwersytet Warszawski – AZS Uniwersytet Zielonogórski 28:24 (14:8)
Fatalnej serii nie mogą przerwać szczypiorniści. Akademicy ostatni swój mecz zwyciężyli na początku lutego, a zatem niemal 2 miesiące temu. Zepsuła się przez to ich sytuacja w tabeli, bowiem aktualnie zajmują 9. lokatę i do poprzedzającej ich drużyny tracą aż 7 „oczek”. Okazja do przełamania będzie w najbliższą sobotę, kiedy to do Winnego Grodu przyjedzie ostatni w ligowej klasyfikacji MKS Grudziądz.

[FUTSAL] 20. kolejka I ligi: Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski – AZS Uniwersytet Warszawski 9:4 (5:3)
Tego co nie udało się szczypiornistom, dokonali futsaliści Persy. W akademickich derbach pewnie pokonali oni drużynę ze stolicy i zbliżyli się do wicelidera tabeli I ligi na 1 punkt. Więcej o spotkaniu tutaj.

[ŻUŻEL] 1. kolejka PGE Ekstraligi: Grupa Azoty Unia Tarnów – Falubaz Zielona Góra 47:43
Falubaz dzielnie walczył w spotkaniu inauguracyjnej kolejki PGE Ekstraligi na tarnowskich Mościcach, jednak w decydującym momencie to gospodarze zaprezentowali się lepiej. Widać, że nie wszyscy żużlowcy z Winnego Grodu dostatecznie objeździli się przed sezonem. Więcej o meczu tutaj.