[RUGBY] Mecz na szczycie dla Watahy! | ZGSPORT.PL

Mecz na szczycie dla Watahy!

[RUGBY]
2018-04-28 19:46

Zwycięstwem Watahy Zielona Góra zakończył się dzisiejszy hit I ligi rugby. Liderujący zielonogórzanie pokonali na własnym terenie 31:26 znajdującą się na fotelu wicelidera Spartę Jarocin.

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy błyskawicznie zdobyli 7 punktów. Rywale szybko odpowiedzieli, lecz Wataha po raz kolejny odskoczyła i po fantastycznym rajdzie Pawła Prokopowicza było 19:5 na korzyść „Dzików”. Z takim też wynikiem zespoły schodziły na przerwę.

Druga połowa również początkowo była rozgrywana pod dyktando zielonogórzan, choć to przyjezdni jako pierwsi zdobyli przyłożenie. Żółto-biało-zieloni zdołali jednak ponownie zbudować większą przewagę, prowadząc w pewnym momencie już 31:12.

Taki rezultat nie zdemotywował przeciwników. Jarocinianie ambitnie gonili wynik, dzięki czemu zniwelowali straty do 5 „oczek”. Nie starczyło im jednak czasu na dopadnięcie zawodników z Winnego Grodu, którzy ostatecznie zwyciężyli 31:26.

Dzisiejsze zwycięstwo zostało jednak okupione urazem. Podczas jednej z akcji drugiej połowy ucierpiał Paweł Wieprzkowicz, przez co potrzebował opieki medycznej i zakończył na tym swój udział w dzisiejszym spotkaniu.

Dzięki temu zwycięstwu Wataha pozostaje na fotelu lidera I ligi. Ponadto klub z Zielonej Góry jest teraz jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Za dwa tygodnie „Dziki” czeka wyjazd do Rumii na starcie z tamtejszą Arką.

3. kolejka I ligi: Wataha RC Zielona Góra – Sparta Jarocin 31:26 (19:5)
Skład Watahy: Marcin Kopczyński, Prokopowicz, P. Dziok, Kaźmierczak, Szewczyk, Lentowczyk, Stanisławek, Michał Kopczyński, Wierciński, Jucha, Wieprzkowicz, Śledź, F. Wielgosz, O. Dziok, Fleury – Kowalewski, Smejlik, Kata, Kindra, Gniazdowski, Polak, M. Wielgosz.