Klasa okręgowa: remis Drzonkowianki z liderem i kolejna domowa porażka Zorzy

2019-09-07 19:21

Za nami sobotnie mecze 6. kolejki zielonogórskiej „okręgówki”. Obaj reprezentanci Winnego Grodu zdobyli dziś łącznie tylko jeden punkt.

Bardzo zacięty pojedynek miał miejsce w zielonogórskim Starym Kisielinie. Drzonkowianka podejmowała tam lidera tabeli, Promień Żary. Gospodarze bez żadnych kompleksów podeszli do starcia z faworyzowanym rywalem. Żarską obronę rozmontowali oni w 69. minucie, kiedy to chwilę po dośrodkowaniu w pole karne piłka znalazła się pod nogami Jakuba Księżniaka, który pewnie pokonał golkipera przyjezdnych.

Podrażniony lider z Żar nie zamierzał jednak tak łatwo odpuścić i już 5 minut później doprowadził do wyrównania. Gola tego można było jednak uniknąć, lecz najpierw nieco zaspała obrona Drzonkowianki, a próbujący ratować sytuację Damian Perwiński popełnił błąd, przez co żaranie wpakowali piłkę do pustej siatki.

Klasa okręgowa, 6. kolejka: Drzonkowianka PKM Zachód Racula – Promień Żary 1:1 (0:0)

Gorzej poszło natomiast Zorzy Ochla, która podejmowała sąsiadującą w tabeli Pogoń Przyborów i która pragnęła zanotować premierowe zwycięstwo przed własną publicznością. Tak się jednak nie stało, bowiem ekipa gości zwyciężyła 3:1. Oznacza to, że Zorza pozostała z 4 punktami na koncie i wciąż poszukuje optymalnej formy.

Klasa okręgowa, 6. kolejka: Zorza Ochla – Pogoń Przyborów 1:3 (1:1)
0:1 Piotr Serafin 5'
1:1 Tomasz Godzisz 44'
1:2 Konrad Gabiga 70'
1:3 Maciej Buras 85'

Zorza Ochla: Jurkowski, Kijowski (70' Moskalik), Hausler (80' Hajdul), Bargieł, Blinkiewicz, Enkot (64' Tomasiewicz, 79' Olichwer), T. Godzisz (58' P. Godzisz), Janus, Kolbusz (78' Ochremczuk), Słonecki, Szwabowicz.
Pogoń Przyborów: Lewandowski, Bebrys, Buras, Gabiga, D. Galas (84' Gołąb), Jędraszak (90' Filipiak), Marciniak, Napieralski (75' Huczko), Pojnar (15' R. Galas), Serafin, Zacharewicz – Glapka, Otulak.