Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘZdobyć 43 punkty na Olimpijskim. Stelmet Falubaz pojedzie o finał

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-09-08 00:08

Przed Stelmet Falubazem Zielona Góra chyba najważniejszy jak dotąd pojedynek tego sezonu. O godzinie 19:30 zielonogórskie motory zawarczą na wrocławskim Stadionie Olimpijskim, gdzie czekać będzie miejscowa Betard Sparta. Stawka? Awans do finału PGE Ekstraligi.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Przed tygodniem w Winnym Grodzie byliśmy świadkami pierwszego meczu półfinałowego. Wtedy obie drużyny stoczyły zażarty bój, który zakończył się 6-punktowym zwycięstwem Falubazu i właśnie takiej zaliczki zielonogórzanie będą bronić dziś we Wrocławiu. Czy to dużo? Zależy jak na to spojrzeć.

Jeśli przypomnimy sobie mecz Sparty z Falubazem z fazy zasadniczej, to uświadomimy sobie, że zielonogórzanie przegrali wówczas 41:49. Wydaje się zatem, że teraz potrzebują oni tylko dwóch punktów więcej. Jest jednak kilka „ale”. Po pierwsze, wtedy Adam Skórnicki miał do dyspozycji Nickiego Pedersena, który wyjeździł 11 „oczek” i był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. Próżno raczej oczekiwać, że zastępujący Duńczyka Martin Smolinski zainkasuje dziś taki dorobek, choć tydzień temu Niemiec swoją walecznością pokazał, że drzemie w nim niemały potencjał.

Po drugie, aby osiągnąć lepszy wynik niż w 2. kolejce, Falubazowi potrzebna jest zdobycz młodzieżowców. We wspomnianym wcześniej meczu z początku sezonu para w składzie Mateusz Tonder i Norbert Krakowiak nie zdobyła nic ponad punkt przyznany „z urzędu” w wyścigu juniorskim. To właśnie dorobek najmłodszych aktorów dzisiejszego widowiska może zaważyć o awansie do finału.

Ostatnim ważnym punktem zielonogórskiej drużyny jest powtarzalność, którą oglądaliśmy w ubiegłym tygodniu chociażby u Michaela Jepsena Jensena (13), Martina Vaculika (11+1) czy Patryka Dudka (11 z jedną małą wpadką, którą można wybaczyć). Im mniej wpadek będzie dziś w ekipie spod znaku Myszki Miki, tym łatwiej będzie uzbierać upragnione 43 „oczka”. Jak widać, jest to cel w zasięgu zielonogórzan, jednak muszą oni dać z siebie 100% swoich możliwości i wyeliminować mankamenty, które momentami doskwierały w trakcie sezonu.

PGE Ekstraliga, półfinał – mecz rewanżowy: Betard Sparta Wrocław – Stelmet Falubaz Zielona Góra
Data: 08.09.2019, godzina 19:30
Miejsce: Stadion Olimpijski, Wrocław.
Sędzia: Artur Kuśmierz.
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński.

Awizowane składy:
Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Jakub Jamróg
11. Vaclav Milik
12. Max Fricke
13. Maciej Janowski
14. Przemysław Liszka
15. Maksym Drabik
16.

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Martin Vaculik
2. Martin Smolinski
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak
8.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus dwa?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności