Puchar Polski: TS Przylep błyskawicznie wyeliminowany przez Carinę

2019-09-11 20:27

Dzisiejszy pucharowy pojedynek pomiędzy TS-em Masterchem Przylep a Cariną Gubin nie potoczył się po myśli zielonogórzan. W skrócie – był to fatalny występ zawodników z Grodu Bachusa, którzy przegrali aż 0:5.

Przyjezdni już na początku spotkania pokazali, że mają zamiar zrewanżować się TS-owi za ubiegłoroczne wyeliminowanie z Pucharu. W 2. minucie meczu oddali oni pierwszy strzał, który od razu stał się pierwszym golem. Ekipa zielonogórska miała jednak nieco obiekcji co do tej bramki, sugerując sędziemu pozycję spaloną. Trafienie stało się jednak faktem i ustawiło wynik pierwszej połowy na 1:0.

Jeszcze przed przerwą przyjezdni próbowali jednak podwyższyć swoje prowadzenie. Najbardziej aktywny w ataku był Marcin Piec, który w 16. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z Jakubem Marczakiem. Próbował on wówczas przelobować bramkarza TS-u, jednak trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka chwil później miał on kolejną dogodną sytuację, lecz wychodzący z bramki „Łapka” umiejętnie wydarł mu futbolówkę spod nóg.

Podobny scenariusz rozegrał się po przerwie, lecz tym razem gubinianie byli znacznie bardziej bezlitośni. Po 6 minutach drugiej odsłony prowadzili oni już 3:0, a chaotycznie grający gospodarze nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na odgryzienie się rywalom. Czas działał tylko na niekorzyść podopiecznych Tadeusza Makowskiego i w 85. minucie Przemysław Haraszkiewicz ustanowił wymiar kary na 5:0.

W innych dzisiejszych meczach Pucharu Polski Lechia Gran-Bud Zielona Góra pokonała na wyjeździe Odrę Nietków 5:1, Sparta Łężyca rozgromiła Energetyka Dychów 9:0, a Ikar Zawada po pasjonującej dogrywce uległ Nafcie Rybaki 5:6.

Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, 2. runda: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Carina Gubin 0:5 (0:1)
0:1 Fabian Tomaszewski 2’
0:2 Mateusz Hałambiec 49’
0:3 Dominik Skrzyński 51’
0:4 Gracjan Komarnicki 71’
0:5 Przemysław Haraszkiewicz 81’

Żółta kartka: Karol Łyczko 62’.

TS Masterchem Przylep Zielona Góra: J. Marczak – Sz. Król, Lewaszow, Łyczko, Zioła (67’ Wójcik), Bartczak, Zawistowski (62’ Seredyński), Jasiak (61’ Srebniak), Kobrzycki (53’ Brzeźniak), Wieczorek (53’ Lechowicz), Piwowarski (60’ Kuklewski).
Carina Gubin: Tsokur – Woźniak, Magdziak (67’ Żołądziewski), Haraszkiewicz, Fierdorowicz, Tomaszewski (64’ Bławuciak), Piec (73’ Butowicz), Hałambiec, Skrzyński, Komarnicki (77’ Wojczal), Nahornyi – Kaczmarek, Ganczarek, Cierech.