Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘDla kogo brąz PGE Ekstraligi?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-09-15 01:45

Przed nami tzw. mały finał, czyli walka o brązowy medal PGE Ekstraligi 2019! O trofeum zmierzą się Stelmet Falubaz Zielona Góra i forBET Włókniarz Częstochowa. Mecz nr 1 już dziś pod Jasną Górą.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

W półfinałowej rywalizacji zielonogórzanie próbowali się przeciwstawić Betard Sparcie Wrocław, lecz po wygraniu pierwszego spotkania różnicą 6 punktów, w rewanżu nie zdołali nawet zbliżyć się do upragnionej granicy 43 „oczek”. Tym samym naszpikowany dużymi nazwiskami zespół z Winnego Grodu powalczy (tylko?) o brązowy medal.

Włókniarz natomiast miał znacznie trudniejszą przeprawę, bowiem jego rywalem była kosmicznie silna Fogo Unia Leszno. Skazywani na pożarcie częstochowianie dwukrotnie przegrali z nią 38:52 i nie sprawili wielkopolskiemu hegemonowi wielkiego problemu.

Przypomnijmy, że w fazie zasadniczej ekipy Adama Skórnickiego i Marka Cieślaka mierzyły się ze sobą tydzień po tygodniu. Najpierw w Zielonej Górze lepszy był Falubaz (49:41), lecz w rewanżu to „Lwy” pokazały pazur, zgarniając punkt bonusowy (51:39). Trzeba również pamiętać, że z tamtego składu zabraknie teraz Nickiego Pedersena. Dziurę po Duńczyku próbuje łatać Martin Smolinski, lecz raczej z niewielkim skutkiem. Czy osłabiony Falubaz postawi się Włókniarzowi w „finale pocieszenia”?

PGE Ekstraliga, mecz o 3. miejsce: forBET Włókniarz Częstochowa – Stelmet Falubaz Zielona Góra
Data: 15.09.2019, godzina 18:00
Miejsce: Arena Częstochowa.
Sędzia: Paweł Słupski.
Komisarz toru: Jacek Woźniak.

Awizowane składy:
forBET Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Adrian Miedziński
12. Fredrik Lindgren
13. Matej Zagar
14. Michał Gruchalski
15. Jakub Miśkowiak
16.

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Martin Vaculik
2. Martin Smolinski
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak
8.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności