Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPowtórzyć cud z Bydgoszczy. Stelmet Falubaz przed rewanżem o brąz

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-09-22 01:48

Przed żużlowcami Stelmet Falubazu Zielona Góra arcytrudne zadanie – odrobić 24 punkty straty z pierwszego meczu o 3. miejsce PGE Ekstraligi 2019. Wydaje się, że murowanym faworytem do trofeum jest forBET Włókniarz, lecz wstrzymajmy się jeszcze z wieszaniem medali na szyjach częstochowian.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Na pewnym poczytnym, ogólnopolskim portalu sportowym można przeczytać, iż forBET Włókniarz właściwie już ma zapewniony brązowy medal. Autor tekstu przyznaje, że żużel jest nieprzewidywalny, że niespodzianki się zdarzają i tak dalej, lecz stwierdza jednocześnie, iż w tym przypadku taki scenariusz na pewno nie będzie miał miejsca. Nie i koniec, żadnych argumentów.

Takie podejście jest dość dziwne w obliczu ubiegłotygodniowych wydarzeń z Bydgoszczy. Tam w finale II ligi miejscowa ZOOleszcz Polonia miała do odrobienia aż 28 punktów. Ku zaskoczeniu wszystkich zadanie wykonała z nawiązką i zwyciężyła z Power Duck Investon PSŻ-em Poznań 61:29. Tym samym ekipa z Bydgoszczy zameldowała się w stawce Nice 1. Ligi Żużlowej.

Oczywiście takie cuda nie zdarzają się codziennie, ale jeśli skazywaną na pożarcie Polonię stać było na zaskakującą wygraną, to również Falubaz ma szanse, aby objechać faworyzowanych częstochowian. Co prawda może być o to trudniej niż przed tygodniem pod Jasną Górą, bowiem w składzie zielonogórzan zabraknie Martina Smolinskiego, który uczestniczy dziś w zawodach na długim torze. Zamiast niego szansę dostanie Sebastian Niedźwiedź. I choć trzeba potraktować to raczej jako osłabienie, to warto pamiętać, że „Smoła” nie inkasował dotąd zdobyczy, które są poza zasięgiem 22-letniego Polaka.

Na koniec warto przytoczyć ciekawostkę. Otóż we wspomnianym finale II ligi w barwach Polonii wystąpił gościnnie Mateusz Tonder, który wywalczył wówczas 7 „oczek”. Z lekkim przymrużeniem oka można stwierdzić, że być może junior Falubazu na podstawie tego doświadczenia podpowie kolegom, jak dokonać żużlowego cudu.

PGE Ekstraliga, mecz o 3. miejsce – rewanż: Stelmet Falubaz Zielona Góra – forBET Włókniarz Częstochowa
Data: 22.09.2019, godzina 16:00
Miejsce: Swiss Krono Arena, ul. Wrocławska 69, Zielona Góra.
Sędzia: Paweł Słupski.
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński.

Awizowane składy:
Stelmet Enea BC Zielona Góra:
9. Martin Vaculik
10. Sebastian Niedźwiedź
11. Piotr Protasiewicz
12. Michael Jepsen Jensen
13. Patryk Dudek
14. Damian Pawliczak
15. Norbert Krakowiak
16.

forBET Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Jakub Miśkowiak
7. Michał Gruchalski
8.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności