Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘAZS przed domową inauguracją sezonu

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA RĘCZNA]
2019-09-26 10:47

Sezon 2019/2020 w polskiej piłce ręcznej rozpoczęty! W miniony weekend rozegrana została 1. kolejka I ligi, a już dziś PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski rozegra pierwsze spotkanie przed własną publicznością.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie zielonogórzanie zajęli dopiero 10. lokatę, która była jednocześnie najniższym miejscem zapewniającym utrzymanie w I lidze. Z kolei ich dzisiejszy rywal – MKS Wieluń – zakończył zmagania tuż za ligowym podium, mając zaledwie 4 „oczka” straty do pierwszej pozycji.

Niecały tydzień temu obie drużyny zainaugurowały nowy sezon I ligi. Wyraźnie lepiej poszło MKS-owi, który pokonał u siebie Bór Oborniki Śląskie 38:26, dzięki czemu został pierwszym w sezonie liderem tabeli. Akademicy natomiast minimalnie ulegli w Poznaniu Grunwaldowi 26:27 i zajmują obecnie 7. lokatę.

Na koniec warto dodać, że klub z Winnego Grodu pozyskał niedawno dla drużyny szczypiornistów sponsora tytularnego, przez co w tym sezonie zielonogórski zespół występuje pod nazwą PKM Zachód AZS UZ.

I liga, 2. kolejka: PKM Zachód AZS UZ – MKS Wieluń
Data: 26.09.2019, godzina 19:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus pięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności