Kontrowersyjny remis Przylepu

2019-09-28 18:28

Emocje do ostatnich minut towarzyszyły nielicznym kibicom, którzy pojawili się w sobotnie popołudnie na „Estadio Turystyczna”. TS Masterchem po kontrowersyjnym meczu zremisował 2:2 z Meprozetem Stare Kurowo.

Na murawie praktycznie od początku dominowali podopieczni Tadeusza Makowskiego, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Mimo to jeden fatalny błąd w defensywie sprawił, że Meprozet w 30. minucie objął prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Już kilkadziesiąt sekund od rozpoczęcia drugiej odsłony stan meczu wyrównał Bartosz Olejniczak. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem trzy minuty później kontrowersyjny rzut karny otrzymała ekipa gości. Kapitan Meprozetu Tomasz Szwiec pewnie wykorzystał „jedenastkę”, z którą wyraźnie nie zgadzała się drużyna z Winnego Grodu. Rezultat 1:2 stał się jednak faktem i TS Przylep znów musiał gonić wynik.

Determinacja gospodarzy nie ustępowała i opłaciła się ona w 88. minucie. Wówczas na listę strzelców trafił Patryk Jasiak, doprowadzając do drugiego tego dnia remisu. Wtedy też ponownie byliśmy świadkami kontrowersyjnej decyzji sędziego: zdobywca tego ważnego trafienia chciał wyciągnąć piłkę z siatki, aby rywale szybko wznowili grę, lecz został odepchnięty przez bramkarza Meprozetu Arkadiusza Sierę, który wyrwał mu futbolówkę z rąk. O dziwo, arbiter główny ukarał żółtymi kartkami zarówno Jasiaka jak i golkipera przyjezdnych.

Remis z pewnością pozostawił spory niedosyt w zespole z Grodu Bachusa, zwłaszcza że swój mecz wygrała Syrena Zbąszynek, przez co TS Przylep znów spadł na 15. lokatę w tabeli. Za tydzień zielonogórzanie na wyjeździe zmierzą się z Piastem Iłowa.

IV liga, 9. kolejka: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Meprozet Stare Kurowo 2:2 (0:1)
0:1 Maciej Sanecki 30’
1:1 Bartosz Olejniczak 47’
1:2 Tomasz Szwiec (k) 50’
2:2 Patryk Jasiak 88’

Żółte kartki: 40’ Lechowicz (TS Przylep), 62’ Brzytwa (Meprozet), 88’ Jasiak (TS Przylep), 88’ Siera (Meprozet).

Składy zespołów:
TS Masterchem Przylep Zielona Góra: P. Król – Sz. Król, Łyczko (C), Zioła, Piwowarski (68’ Kobrzycki), Bartczak, Wieczorek (53’ Sucharek), Jasiak, Olejniczak, Brzeźniak, Lechowicz – Srebniak, Lewaszow, Kuklewski, Wójcik, Seredyński.
Meprozet Stare Kurowo: Siera – Brzytwa, Spiliszewski, Leśniak, Sanocki, Kozak, Przywitowski, Matuszczak, Szugzdzinis, Moskalyk, Szwiec (C) – Wojtaszak, Kondratenko, Świercz, Milczenko.