Zwycięstwo Lechii po nerwowej końcówce

2019-09-29 17:25

Nerwowe widowisko zgotowali piłkarze Lechii Gran-Bud Zielona Góra w starciu ze Stalą Brzeg. Piłkarze z Grodu Bachusa do ostatnich minut bronili wyniku 3:2, choć wcześniej wydawało się, że kontrolują spotkanie.

Na początku mecz zapowiadał się na wyrównany, ale w pewnym momencie inicjatywę przejęli zielonogórzanie. Wynik otworzyli oni już w 17. minucie, kiedy po długim rajdzie lewą flanką Sebastian Górski wrzucił piłkę w pole karne, gdzie już czekał Szymon Kobusiński, który głową skierował futbolówkę do siatki. Już chwilę później żółto-biało-zieloni mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Łukasz Garguła w wybornej sytuacji trafił tylko w słupek.

Odpowiedź przyjezdnych nastąpiła jednak w 35. minucie. Wydawało się wówczas, że pierwsza połowa zakończy się remisem, ale zielonogórzanie wyprowadzili dwa solidne ciosy „do szatni”. Najpierw mieliśmy dosłownie powtórkę z 17. minuty, bowiem ten sam duet, co wtedy po raz drugi dał Lechii prowadzenie. Na tym jednak podopieczni Andrzeja Sawickiego nie poprzestali i w 44. minucie po raz pierwszy w barwach zielonogórskiego klubu na listę strzelców trafił Łukasz Garguła, który celnie dobił strzał Wojciecha Okińczyca.

Rezultat 3:1, z którym gospodarze rozpoczynali drugą połowę, sprawiał wrażenie, że powinni oni bez problemu utrzymać korzystny wynik. Niestety nie było tak łatwo – zespół z Winnego Grodu popełniał za dużo błędów i oddał inicjatywę przeciwnikowi. Ten wykorzystał to w 71. minucie, kiedy po indywidualnym rajdzie Mateusz Dychus zmniejszył prowadzenie zielonogórzan. Sprawiło to, że przyjezdni dostali nową porcję sił i do końca szukali wyrównania.

W 85. minucie ekipa z Zielonej Góry ponownie miała okazję, by zamknąć wynik, bowiem faulowany w polu karnym Stali był Bartosz Konieczny. Niestety Łukasz Garguła nie wykorzystał rzutu karnego i strzelił ponad bramkę Amina Stitou.

III liga, 9. kolejka: KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra – BTP Stal Brzeg 3:2 (3:1)
1:0 Szymon Kobusiński 17’
1:1 Mateusz Dychus 35’
2:1 Szymon Kobusiński 42’
3:1 Łukasz Garguła 44’
3:2 Mateusz Dychus 71’

KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra: Budzyński – Ostrowski, Łokietek, Górski, Małecki, Garguła, Okińczyc, Stachurski, Kaczmarczyk, Kobusiński, Babij – Fabisiak, Athenstadt, Konieczny, Czarnecki, Izdebski, Tomaszewski, Boksiński.
BTP Stal Brzeg: Stitou – Niewieściuk, Maj, Danielik, Łukawiecki, Dychus, Pożarycki, Gajda, Krupnik, Kamiński, Wejerowski – Szady, Kuriata, Kolanko, Kuboń, Cieślik, Szubertowski, Celuch.