Klasa okręgowa: przełamanie Zorzy, trzecia z rzędu porażka Drzonkowianki

2019-09-30 13:50

Po pięciu z rzędu porażkach Zorzy Ochla w miniony weekend nastąpiło upragnione przełamanie. Z kolei w mały dołek wpadła Drzonkowianka PKM Zachód, która nie wygrała od początku września.

Przed ostatnią kolejką zielonogórskiej klasy okręgowej Zorza miała na swoim koncie tylko jedną wygraną – 4:2 w Szprotawie. Ekipa z Ochli poprawiła ten bilans w minioną sobotę, ponownie sprawiając niespodziankę na boisku jednego ze spadkowiczów z IV ligi. Tym razem zielonogórzanie zwyciężyli 3:1 na trudnym terenie w Bytomiu Odrzańskim. Pierwsze trafienie dla Zorzy padło tuż przed przerwą, a zaraz po niej dołożyła ona kolejne dwie bramki. Miejscowych stać było na odpowiedź jedynie w postaci honorowego gola.

Klasa okręgowa, 9. kolejka: Odra Bytom Odrzański – Zorza Ochla 1:3 (0:1)
0:1 Michał Moskalik 42’
0:2 Konrad Bargieł 55’
0:3 Mateusz Kowalski 57’
1:3 Marceli Borowiecki 71’

Z inną Odrą – tą z Nietkowa – mierzyła się w sobotę Drzonkowianka. Miała ona mniej powodów do radości, bowiem nie wywiozła z gminy Czerwieńsk żadnej zdobyczy. Bo choć jako pierwszy do kajetu sędziego trafił w 8. minucie Krzysztof Marczak, to później aż czterokrotnie wpisywali się tam gospodarze, a konkretnie duet Dawid Leoszko, Łukasz Kaczorowski. Wynik zamknął w 81. minucie Jakub Księżniak, zmniejszając nieco rozmiary porażki.

Klasa okręgowa, 9. kolejka: Odra Nietków – Drzonkowianka PKM Zachód Racula 4:2 (1:1)
0:1 Krzysztof Marczak 8’
1:1 Dawid Leoszko 34’
2:1 Łukasz Kaczorowski 48’
3:1 Łukasz Kaczorowski 68’
4:1 Dawid Leoszko 78’
4:2 Jakub Księżniak 81’

Aktualnie po 9 kolejkach zielonogórskiej „okręgówki” Drzonkowianka plasuje się na 11. lokacie z 11 punktami, a Zorzę znajdziemy dwa miejsca niżej. Ekipa z Ochli uzbierała dotąd 7 „oczek”.