Bezbarwna druga połowa przesądziła o porażce Stelmetu

2019-10-01 22:39

Stelmet Enea BC Zielona Góra z trzecią porażką w tym sezonie. Ekipa z Grodu Bachusa poległa dziś we własnej hali z Zenitem Sankt Petersburg 67:92, mimo że w pierwszej połowie próbowała nawiązać walkę z rywalem.

Przez większość inauguracyjnej kwarty na parkiecie utrzymywał się rezultat zbliżony do remisu, ale w pewnym momencie przyjezdni odskoczyli na 8 punktów. Wtedy trener Žan Tabak wziął czas, zaraz po którym widownię ożywił nieco Łukasz Koszarek, błyskawicznie trafiając za trzy. W tej odsłonie goście nie zdobyli już żadnych punktów, a Stelmet zakończył ją dwoma celnymi rzutami osobistymi, dzięki czemu tracił już do rywala zaledwie 3 „oczka”.

Na początku drugiej kwarty wydawało się, że zielonogórzanie mogą nawiązać całkiem równą walkę z Zenitem, ale pojedyncze błędy kumulowały się w ekipie z Winnego Grodu i pozwoliły Rosjanom na wypracowanie aż 16-punktowej przewagi. Wtedy jeszcze koszykarze z województwa lubuskiego pokazali pazur i na sekundy przed przerwą zniwelowali stratę do 10 „oczek”.

W drugiej połowie jednak zespół z Petersburga znów bezproblemowo uciekł Stelmetowi i na niecałe 4 minuty przed końcem trzeciej kwarty ich przewaga wynosiła już 20 punktów i nie bardzo chciała z tego pułapu spaść. Tym razem Stelmet nie miał bowiem żadnych atutów, tak jakby przerwa sprawiła, że w drużynie coś się popsuło.

Końcowa kwarta rozpoczęła się natomiast od serii 8:0 w wykonaniu Zenitu, który bezlitośnie wykorzystywał liczne błędy gospodarzy. W końcówce wynik podreperował nieco Joe Thomasson, dzięki któremu strata zielonogórzan spadła nieco poniżej 30 „oczek”.

VTB United League: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Zenit Sankt Petersburg 67:92 (16:19, 19:26, 14:26, 18:21)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gordon 7, Zyskowski 8, Hakanson 9, Meier 15, Thomasson 16 – Traczyk, Marcel Ponitka 0, Góreńczyk, Zamojski 1, Radić 8, Jasinski, Koszarek 3.
Zenit Sankt Petersburg: Renfroe 9, Woronow 2, Zubkow 5, Mateusz Ponitka 4, Ayon 16 – Albicy 8, Ponkraszow 8, Hollins 19, Thomas 11, Chwostow, Puszkow 8, Truszkin 2.