Dreszczowiec w Saratowie dla Stelmetu Enea!

2019-10-06 17:29

2500 km od Zielonej Góry grali dziś koszykarze Stelmetu Enea BC. W dalekim Saratowie odnieśli oni pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Zjednoczonej Lidze VTB, pokonując tamtejszy Awtodor 89:86.

Dla zielonogórzan było to już trzecie starcie w bieżących rozgrywkach Ligi VTB. W dwóch poprzednich ulegli Chimkom Moskwa 75:79 oraz Zenitowi Sankt Petersburg 67:92. Premierowy triumf zanotowali oni dzisiaj nad grającym swój pierwszy w sezonie mecz Awtodorem Saratów. Warto wspomnieć, że w barwach rosyjskiej drużyny występuje dobrze znany zielonogórskim kibicom Markel Starks.

Dzisiejszy pojedynek był niezwykle zacięty, choć to ekipa z Winnego Grodu prowadziła przez znaczną większość czasu. Wykorzystywała ona liczne i proste błędy, jakie popełniał zespół z Saratowa. Najbardziej przewagę Stelmetu widać było w pierwszej połowie, w której błyszczał na parkiecie Marcel Ponitka. 22-latek zdobył przez te 20 minut 16 punktów. Niestety tuż przed przerwą gospodarze dopadli zielonogórzan, przez co po premierowej odsłonie na tablicy wyników widniał remis 48:48.

Po przerwie przewaga podopiecznych Žana Tabaka nie wykraczała już poza 5 „oczek”, a Rosjanie coraz śmielej zagrażali Stelmetowi. Ten zdołał jednak opanować sytuację i w ostatnich sekundach odzyskał cenne prowadzenie. Sprawiło to, że polski klub zwyciężył po zażartym spotkaniu 89:86.

Teraz koszykarzy z Grodu Bachusa czeka długi powrót do kraju i chwila odpoczynku przed piątkowym pojedynkiem w Toruniu. Z kolei w hali CRS zaprezentują się oni dopiero 17. października w meczu przeciwko Legii Warszawa.

VTB United League: Awtodor Saratów – Stelmet Enea BC Zielona Góra 86:89 (25:28, 23:20, 23:26, 15:15)
Awtodor Saratów: Hicks 7, Starks 18, Michajłowski 11, Jaiteh 3, Johnson 18 – Bestużew, Baładin, Pietieniew, Babuszkin 6, Kwitkowskich 3, Cook 13, Rice 7.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gordon 10, Zyskowski 7, Hakanson 10, Meier 15, Thomasson 14 – Traczyk, Ponitka 21, Zamojski 3, Radić 9, Jasiński, Koszarek 0.