Klasa okręgowa: kolejna wygrana Zorzy, Drzonkowianka nadal w dołku

2019-10-07 10:12

Zielonogórskie zespoły w klasie okręgowej zanotowały w miniony weekend dwa odmienne wyniki. Zorza zwyciężyła na własnym terenie z Mieszkiem Konotop bez straty gola, natomiast Drzonkowianka została zmiażdżona przez spadkowicza z IV ligi, Odrę Bytom Odrzański.

Dla Zorzy sobotnie spotkanie było trzecim zwycięstwem w sezonie i pierwszym przed własną publicznością. Strzelanie już w 14. minucie rozpoczął Michał Moskalik. Z kolei chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę samobójczą zaliczył jeden z piłkarzy Mieszka, dzięki czemu zespół z zielonogórskiej Ochli prowadził już 2:0. Przyjezdnych dobił w 78. minucie Tomir Kijowski.

Drużyna prowadzona przez Michała Grzelczyka po 10 kolejkach ma już na koncie 10 punktów, co daje aktualnie 13. lokatę. Za tydzień Zorza wybierze się na niedaleki wyjazd do Czerwieńska, gdzie zmierzy się z 7. w tabeli Piastem.

Klasa okręgowa, 10. kolejka: Zorza Ochla – Mieszko Konotop 3:0 (1:0)
1:0 Michał Moskalik 14’
2:0 Mateusz Błoszyk (sam.) 46’
3:0 Tomir Kijowski 78’

Znacznie więcej – aż 10 – bramek obejrzeliśmy w starciu Drzonkowianki PKM Zachód z Odrą Bytom Odrzański. Już po pierwszej połowie zielonogórzanie przegrywali aż 0:3, m.in. przez trafienie samobójcze. W drugiej odsłonie zespół z Winnego Grodu próbował poprawić wynik za sprawą bramek Jakuba Księżniaka i Krzysztofa Marczaka, lecz przyjezdni nie zwalniali tempa i dołożyli kolejnych pięć goli.

Skończyło się zatem na 2:8, co jest kolejną porażką Drzonkowianki w ostatnim czasie. Plasuje się ona obecnie dopiero na 11. pozycji i ma 11 punktów w dorobku. W przyszły weekend zespół z zielonogórskiego Kisielina zagra na wyjeździe przeciwko Mieszkowi Konotop.

Klasa okręgowa, 10. kolejka: Drzonkowianka PKM Zachód Racula – Odra Bytom Odrzański 2:8 (0:3)
0:1 Mateusz Mirosławski (sam.) 19’
0:2 Maciej Konsewicz 28’
0:3 Michał Konsewicz 42’
1:3 Jakub Księżniak 57’
1:4 Tomasz Wróbel 61’
1:5 Maciej Konsewicz 71’
1:6 Tomasz Gawlik 77’
1:7 Tomasz Kmiećkowiak 80’