Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPierwsza wygrana zielonogórzan!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA RĘCZNA]
2019-10-07 17:13

Szczypiorniści PKM Zachód AZS-u UZ w ubiegłą sobotę odnotowali pierwszą wygraną w bieżącym sezonie. Zespołem, który musiał uznać wyższość Akademików był SPR Bór Oborniki Śląskie.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Sobotni rywal zielonogórzan w ubiegłym roku w cuglach zwyciężył grupę 1 II ligi, lecz obecny sezon na zapleczu Superligi rozpoczął nie najlepiej. Przed 3. kolejką ani AZS ani Bór nie miały na koncie żadnych punktów. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli szczypiorniści z Winnego Grodu, którzy zwyciężyli w Obornikach Śląskich 29:28. Mecz był właśnie taki, jak sugeruje to końcowy rezultat – niemal przez cały czas obie drużyny szły łeb w łeb, a wynik wciąż utrzymywał się w okolicach remisu. Na szczęście Akademicy w ostatniej minucie przechylili szalę na swoją korzyść.

Dzięki tej wygranej AZS przesunął się w tabeli na 9. lokatę. W przyszły weekend zielonogórzan czeka już trzeci wyjazd w tym sezonie, w ramach którego udadzą się oni do stolicy Dolnego Śląska na starcie ze Śląskiem Forzą Wrocław.

I liga, 3. kolejka: SPR Bór Oborniki Śląskie – PKM Zachód AZS UZ 28:29 (11:12)
SPR Bór Oborniki Śląskie: Kurzydło, Kasiniak, Błasiak 1, Giera 2, Uść 1, Sawicki 5, K. Chmieliński, Czajka, Ramiączek 5, A. Chmieliński, Szabat 7, Weisskopf 6, Reder, Stykała, Kowalczewski, Głośniak.
PKM Zachód AZS UZ: Stelmasik, Harasymek, Góral 1, Kurek, Piróg 1, Górecki, Mieszkian 5, Franaszek, Kaczmarek, Należyty, Gołębiowski 4, Kiersnowski 3, Kwiatkowski, Szarłowicz 4, Jasiński 5, Więdłocha 5.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności