Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘWielki futsal w Zielonej Górze! Eliminacje do Mundialu czas start!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2019-10-24 01:06

Od 24. do 27 października w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego będą rozgrywane eliminacje do Mistrzostw Świata w futsalu 2020! Oprócz kadry Polski na parkiecie ujrzymy w akcji reprezentacje Gruzji, Finlandii oraz aktualnych wicemistrzów Europy – Hiszpanów.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Zielonogórskie eliminacje będą miały charakter trzydniowego turnieju – mecze będą rozgrywane w czwartek, piątek oraz niedzielę. Każdego dnia będą miały miejsce po dwa spotkania – pierwsze o godzinie 17:00, a drugie – o 20:00. Wszystkie pojedynki Polaków odbędą się o tej późniejszej porze.

Turniej rozgrywany w hali CRS jest dopiero pierwszym przystankiem w drodze na Mistrzostwa Świata. Obejmuje on bowiem zmagania w tzw. Main Round, z której do Elite Round awansują po dwie ekipy z każdej grupy. Tam z kolei bezpośrednią przepustkę na Mundial wywalczą jedynie zwycięzcy grup.

Wróćmy jednak do najbliższych rozgrywek w Winnym Grodzie. Na pierwszy ogień nasza reprezentacja zmierzy się z Gruzją, która teoretycznie jest najsłabszym rywalem w tym turnieju, bowiem znajduje się dopiero na 41. miejscu w rankingu FIFA. Drużyna ta, podobnie jak Finlandia, rozpoczęła swoją drogę na Mundial już w preeliminacjach, z których awansowała właśnie do „zielonogórskiej” grupy. Jak podaje portal Łączy Nas Piłka, Polacy grali dotąd z Gruzinami tylko dwa razy. Było to pod koniec 2017 roku, kiedy Biało-Czerwoni dwukrotnie pokonali drużynę z Kaukazu. Nie oznacza to jednak, że będzie ona dla naszej kadry łatwym rywalem, gdyż, jak podkreśla trener reprezentacji, Błażej Korczyński, zespoły, które opierają się na naturalizowanych Brazylijczykach potrafią być naprawdę groźne.

Eliminacje do FIFA Futsal World Cup, grupa 1:

Bilety na turniej dostępne są w serwisie Abilet.pl.

Zawodnicy powołani do reprezentacji Polski:
Bramkarze: Michał Kałuża (Club Deportivo Burela Futbol Sala – ESP), Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała).
Zawodnicy z pola: Piotr Łopuch (AZS UŚ Katowice), Sebastian Leszczak (Clearex Chorzów), Mikołaj Zastawnik (Clearex Chorzów), Tomasz Kriezel (FC KJ Toruń), Remigiusz Spychalski (FC KJ Toruń), Piotr Pietruszko (GI Malepszy Futsal Leszno), Robert Gładczak (GSF Gliwice), Tomasz Lutecki (GSF Gliwice), Mateusz Lisowski (MOKS Słoneczny Stok Białystok), Dominik Solecki (Piast Gliwice), Michał Kubik (Rekord Bielsko-Biała), Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała).


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus pięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności