Porażka Polaków w pierwszym meczu eliminacji MŚ

[FUTSAL]
2019-10-24 23:51

Reprezentacja Polski w futsalu nie najlepiej rozpoczęła zmagania w eliminacjach do Mistrzostw Świata. W 1. kolejce turnieju, rozgrywanego w zielonogórskim Centrum Rekreacyjno-Sportowym, Biało-Czerwoni ulegli Gruzji 2:3.

Pojedynek dostarczył zgromadzonym w hali kibicom sporej dawki emocji. Z początku lepiej prezentowali się Gruzini, którzy przypieczętowali to bramką w 9. minucie. Wówczas Thales – jeden z naturalizowanych Brazylijczyków – oddał mocny strzał z dystansu, pokonując Bartłomieja Nawrata.

Na szczęście reprezentanci Polski szybko zdobyli się na wyrównanie. Pod koniec 12. minuty odbita od bramkarza piłka spadła pod nogi Piotra Łopucha, który skutecznie dobił atak swojego zespołu. Już chwilę później podopieczni Błażeja Korczyńskiego otrzymali kolejną szansę po tym, jak Roninho sfaulował we własnym polu karnym Roberta Gładczaka. Rzut karny został pewnie wykorzystany przez Mikołaja Zastawnika, dzięki czemu na półmetku nasza kadra prowadziła 2:1.

Niestety po przerwie okazało się, że to już koniec strzeleckich popisów Biało-Czerwonych, bowiem w drugiej odsłonie strzelali już tylko Gruzini. W dodatku uczynili to w odstępie nieco ponad minuty, nie dając szans Michałowi Kałuży, który zmienił Nawrata w 20. minucie. Pierwsze z tych trafień było efektem nieco przypadkowego, ale bolesnego ciosu Fumasy.

Na prowadzenie zespół z Kaukazu wyszedł natomiast po zagraniu ręką w polu karnym Polaków. Skutecznie wykonany rzut karny Thalesa sprawił, że Gruzini cofnęli się na swoją połowę i do ostatnich sekund bronili się przed atakami Biało-Czerwonych. Ci nie potrafili znaleźć sposobu na szczelną defensywę przeciwników. Nie pomogło nawet wycofanie bramkarza i gra piątką w polu, dzięki czemu po końcowej syrenie to reprezentacja Gruzji cieszyła się z pierwszego zwycięstwa w turnieju.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Hiszpania 4:1 pokonała Finlandię. Z tą drugą Polacy zmierzą się w piątek w meczu o wszystko. Początek tego pojedynku o godzinie 20:00.

Faza Main Round eliminacji do MŚ, 1. kolejka: Polska – Gruzja 2:3 (2:1)