Zabójcze auty Finów wyeliminowały Polaków

[FUTSAL]
2019-10-25 23:40

Koniec marzeń polskich futsalistów o udziale w Mistrzostwach Świata 2020! W drugim dniu eliminacyjnego turnieju, rozgrywanego w hali CRS, Biało-Czerwoni ulegli Finom 2:1.

W składzie reprezentacji Polski pojawił się dziś Krzysztof Iwanek, który zastąpił kontuzjowanego Bartłomieja Nawrata. Rezerwowy bramkarz kadry nie miał jednak okazji wyjść na parkiet, bowiem przez całe spotkanie pomiędzy słupkami stał Michał Kałuża.

W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami wyrównanej gry, przez co zakończyła się ona bezbramkowym remisem. Groźnie bywało jednak zarówno pod jedną jak i drugą bramką, ale z obu stron świetnie spisywali się bramkarze. Brakowało również nieco skuteczności i szczęścia, jak np. tuż przed przerwą, kiedy Sebastian Leszczak bardzo mocnym strzałem ostemplował słupek.

Drugą połowę, podobnie jak wczoraj Gruzini, lepiej rozpoczęli Finowie, ale tym razem Kałuża nie skapitulował tak szybko. Co więcej, w 28. minucie Sebastian Leszczak wprawił całą halę w euforię, po tym jak wykorzystał podanie z autu i długim, płaskim strzałem pokonał Juha-Mattiego Savolainena.

Właśnie stałe fragmenty okazały się kluczowe w dalszej części gry. Finowie zdołali wyrównać już 3 minuty po golu zawodnika Clearexu. Wówczas dośrodkowanie wykorzystał Miika Hasio, który oddał skuteczny strzał po rękach Michała Kałuży. Chwilę później Jukka Kytölä zdobył niemal bliźniaczego gola, dając prowadzenie ekipie z północy Europy.

W ostatnich minutach spotkania głównie atakowali futsaliści znad Wisły. Trener Błażej Korczyński ponownie zdecydował się na grę w przewadze i znów nie zdała ona egzaminu. Dobrze przygotowana w defensywie kadra Finlandii umiejętnie broniła się przed ogromnie zdeterminowanymi Polakami. Wynik 1:2 utrzymał się zatem aż do końcowej syreny, co sprawia, że Biało-Czerwoni stracili ostatnią szansę na awans na Mistrzostwa Świata. W grze o przepustkę na Mundial wciąż pozostają Finlandia oraz Gruzja, a także Hiszpania, która zapewniła już sobie miejsce w fazie Elite Round eliminacji.

Ostatnia kolejka turnieju w Zielonej Górze będzie miała miejsce w niedzielę. O 17:00 Finowie zagrają z Gruzinami o drugą lokatę w grupie, a o 20:00 reprezentanci Polski podejmą ekipę z Półwyspu Iberyjskiego.

Eliminacje Mistrzostw Świata w futsalu, 2. kolejka: Polska – Finlandia 1:2 (0:0)
1:0 Sebastian Leszczak 28’
1:1 Miika Hosio 31’
1:2 Jukka Kytölä 34’

Żółte kartki: 14’ Michał Kubik (POL), 27’ Jani Korpela (FIN), 29’ Mikołaj Zastawnik (POL), 34’ Jukka Kytölä (FIN).

Składy reprezentacji:
Polska: Kałuża, Iwanek – Łopuch, Zastawnik, Lutecki, Kriezel – Kubik, Spychalski, Lisowski, Gładczak, Solecki, Leszczak, Pietruszko, Marek.
Finlandia: Savolainen, Koivumäki – Intala, J. Kytölä, Korsunov, M. Kytölä – Autio, Vanha, Jyrkiäinen, Junno, Hosio, Lintula, Korpela, Teittinen.