Przegrana z Hiszpanią na koniec eliminacji

[FUTSAL]
2019-10-27 23:49

Dla polskich futsalistów zakończyły się już eliminacje do Mistrzostw Świata 2020. Reprezentacja znad Wisły uległa dziś wicemistrzom Europy 1:4.

Zgodnie z przewidywaniami spotkanie rozgrywane było pod dyktando Hiszpanów, ale to Polacy jako pierwsi zadali cios. W 6. minucie fantastyczne podanie otrzymał Mikołaj Zastawnik, dzięki czemu z niewielkiej odległości pokonał on hiszpańskiego bramkarza. Niestety ledwo dwie minuty cieszyliśmy się z korzystnego wyniku, bowiem szybko po rzucie rożnym wyrównał Lin.

Remis 1:1 utrzymywał się przez 10 minut, mimo że futsaliści z Półwyspu Iberyjskiego niemal nieustannie napierali, ale kilka razy ratował nas słupek czy Michał Kałuża. Bramkarz reprezentacji Polski nie miał jednak nic do powiedzenia przy drugiej bramce dla Hiszpanów. Wówczas błąd popełnił Mikołaj Zastawnik, przez co piłkę przejęli rywale. Kałuża znalazł się wtedy w sytuacji sam na sam z Solano, który idealnym zwodem okiwał polskiego golkipera.

Nie był to jednak ostatni błąd naszych reprezentantów, który kosztował ich stratę bramki. Ponownie w rolę bezlitosnych nauczycieli Hiszpanie wcielili się na początku drugiej połowy, kiedy Lin skorzystał z prezentu i przelobował Kałużę. Końcowy wynik na 4:1 ustalił w 25. minucie Bebe, który dostał krótkie podanie z rzutu wolnego. Niewiele myśląc, uderzył z pierwszej piłki na dalszy słupek i futsalówka w mgnieniu oka znalazła się pomiędzy słupkami.

Reprezentacja Polski zakończyła fazę Main Round eliminacji do MŚ na ostatnim 4. miejscu w grupie 1, nie mając na koncie żadnych punktów. Zielonogórski turniej wygrali Hiszpanie i to oni wraz z Finami awansowali do fazy Elite Round. Trzecią lokatę zajęli natomiast Gruzini.

Eliminacje Mistrzostw Świata w futsalu, 3. kolejka: Hiszpania – Polska 4:1 (2:1)
0:1 Mikołaj Zastawnik 6’