Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘKolejny zwrot akcji w Falubazie! Znamy nazwisko nowego trenera!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-10-31 12:27

Zielonogórski Klub Żużlowy SSA poinformował dziś o zatrudnieniu nowego trenera w miejsce Adama Skórnickiego. Szkoleniowcem Stelmet Falubazu Zielona Góra został dobrze znany zielonogórskim fanom Piotr Żyto.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Przypomnijmy, że w ubiegły wtorek klub z Wrocławskiej ogłosił rozwiązanie umowy z dotychczasowym szkoleniowcem zespołu, Adamem Skórnickim. Bardzo szybko poznaliśmy jego następcę, bowiem już dwa dni później ZKŻ poinformował o fakcie, iż „osiągnięte zostało porozumienie z nowym szkoleniowcem Stelmetu Falubazu Zielona Góra”.

Będzie nim Piotr Żyto, który pracował w Zielonej Górze niemal 10 lat temu. Falubaz pod jego wodzą sięgnął po dwa medale Drużynowych Mistrzostw Polski – złoty w sezonie 2009 i srebrny rok później. W ostatnim sezonie Żyto prowadził ROW Rybnik, z którym wywalczył awans do PGE Ekstraligi.

Przyjemnie jest wrócić do Zielonej Góry. W tym mieście mam dużo przyjaciół, a drużyna Falubazu zawsze była bliska mojemu sercu. Kilka dni temu obchodziliśmy 10 rocznicę wywalczenia złotego medalu na torze w Toruniu, mam nadzieję, że w sezonie 2020 ponownie powalczymy o miejsce w ligowej czołówce – powiedział Piotr Żyto na łamach portalu falubaz.com.


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest cztery plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności