Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘ14-krotny Mistrz Polski przyjedzie do Zielonej Góry! Czy Lechia zatrzyma Ruch?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-11-01 18:14

Jako święto piłki nożnej reklamowane jest sobotnie spotkanie Lechii Gran-Bud Zielona Góra z Ruchem Chorzów. Może właśnie tak się wydarzyć, bowiem „Dołek” ma zapełnić się fanami zarówno gospodarzy jak i zespołu ze Śląska!

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Obecny sezon to debiut Ruchu na czwartym poziomie rozgrywkowym, bowiem nigdy wcześniej zespół ten nie grał tak nisko. Przed rokiem chorzowianie zanotowali jednak trzeci spadek z rzędu, przez co w trzy lata przeszli drogę od Ekstraklasy do III ligi. Na domiar złego klub ten na początku sezonu zmagał się z poważnymi problemami finansowymi, przez co rozpoczął rozgrywki z opóźnieniem oraz został ukarany odjęciem dwóch punktów.

Po początkowej zawierusze Ruch wrócił jednak do żywych i regularnie pnie się w górę tabeli. Po raz ostatni przegrał on niemal miesiąc temu, a łączny dorobek 20 punktów zaprowadził go z samego dna aż na 5. lokatę w tabeli. Co ciekawe, zajmująca 9. pozycję Lechia zgromadziła tylko „oczko” mniej, co pokazuje jak płaski jest środek ligowej klasyfikacji.

Na koniec warto też przytoczyć „perypetie” związane z przyjęciem kibiców Ruchu na stadionie zielonogórskiego MOSiR-u. Pierwotnie Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze wydała negatywną opinię w sprawie przyjazdu fanów ze Śląska. Wszystko wskazywało na to, iż spotkanie odbędzie się bez ich udziału, lecz na szczęście klub z Winnego Grodu zdołał przekonać policję do zmiany zdania, dzięki czemu sobotnie widowisko obejrzy maksymalnie 150 kibiców Ruchu.

III liga, 14. kolejka: KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra – Ruch Chorzów
Data: 02.11.2019, godzina 13:00
Miejsce: Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37, Zielona Góra.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności