Niewykorzystane sytuacje i proste błędy pogrążyły Lechię

2019-11-02 16:14

Wielka piłkarska marka stawiła się w sobotę na zielonogórskim „Dołku”. Mimo dość wyrównanego pojedynku, spadkowicz z II ligi – Ruch Chorzów – ograł Lechię Gran-Bud Zielona Góra aż 3:0.

Pierwsza połowa toczyła się wyrównanym tempem, bowiem obie ekipy mogły pochwalić się niezłymi okazjami. Pierwszą z nich zielonogórzanie stworzyli jeszcze przed upłynięciem 10 minut gry, kiedy Sebastian Górski rozpoczął jeden ze swoich sztandarowych rajdów lewą flanką. Piłkarz Lechii wrzucił w pole karne, idealnie na głowę Wojciecha Okińczyca. Niestety do gola zabrakło niewiele, gdyż strzał „Okiego” został obroniony przez Tomasza Nowaka.

Najważniejszą sytuację podopieczni Andrzeja Sawickiego stworzyli jednak na samym początku drugiej połowy. Wówczas w wymarzonej pozycji do strzału obok bezradnego bramkarza znalazł się Damian Stachurski, lecz w ostatniej chwili piłkę zablokował jeden z rywali. Wykorzystanie takiego prezentu mogło sprawić, że mecz potoczyłby się zupełnie inaczej.

Niestety po godzinie gry swoje ataki zaczął z kolei wykorzystywać Ruch. Wówczas w odstępie dwóch minut przyjezdni dwukrotnie wykorzystali pojedyncze błędy piłkarzy z Winnego Grodu. Obydwa trafienia padły łupem Mariusza Idzika, który najpierw wykorzystał wrzutkę z prawego skrzydła, a już chwilę później otrzymał świetne dogranie z rzutu rożnego.

Wynik 0:2 nie napawał zielonogórzan optymizmem. Co gorsza, zespół z Grodu Bachusa nie bardzo miał, jak przystąpić do walki. Zwłaszcza, że ponownie zdarzały się głupie błędy, jak chociażby faul na czerwoną kartkę w wykonaniu Jakuba Budzińskiego. Dzieła zniszczenia dopełnił w doliczonym czasie gry Mateusz Winciersz, który dobił Lechię strzałem na 0:3.

III liga, 14. kolejka: KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra – Ruch Chorzów 0:3 (0:0)
0:1 Mariusz Idzik 59’
0:2 Mariusz Idzik 61’
0:3 Mateusz Winciersz 90’

Żółte kartki: 38’ Patryk Boksiński (Lechia), 75’ Mateusz Lechowicz (Ruch), 81’ Andrzej Sawicki (Lechia), 90’ Sebastian Żukowski (Lechia).
Czerwona kartka: 88’ Jakub Budziński (Lechia).

KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Żukowski, Górski, Garguła, Konieczny (46’ Czarnecki), Okińczyc (69’ Małecki), Stachurski (70’ Budziński), Kobusiński, Babij, Boksiński (85’ Tomaszewski) – Budzyński, Łokietek.
Ruch Chorzów: T. Nowak – Kasolik, Paszek (87’ Rudek), Foszmańczyk, Kowalski, Sikora (58’ Podgórski), J. Nowak (70’ Winciersz), Idzik, Lechowicz, Duchowski (90’ Dąbrowski), Kulejewski – Smug, Iwan, Tsuleskiri.