Stilon wygrał w Zielonej Górze w 20 minut

2019-11-03 16:11

Kolejny fatalny występ dopisał do swojego konta TS Masterchem Przylep. Zielonogórska ekipa wysoko poległa dziś w derbach ze Stilonem Gorzów 0:4.

Spotkanie już od pierwszych minut przebiegało pod dyktando gorzowian, którzy z początku całkowicie zdominowali widowisko. Już w 5. minucie prowadzenie Stilonowi dał jego kapitan Rafał Świtaj. Niecały kwadrans później ekipa z północy województwa zadała dwa kolejne ciosy – najpierw bramkę od poprzeczki zdobył Wojciech Kurlapski, a chwilę po nim Myroslav Taranenko dobił zielonogórzan trzecią bramką gorzowskiego zespołu.

Ekipa z Winnego Grodu pierwsze regularne ataki zaczęła wyprowadzać dopiero pod koniec premierowej odsłony. Wówczas przyjezdni wyraźnie zaczęli grać na czas, podając piłkę w poprzek własnej połowy. Niestety nie zmieniło to wyniku i do przerwy to Stilon miał trzy bramki zapasu.

W drugiej połowie gra była nieco bardziej wyrównana, a TS Masterchem coraz częściej atakował. Na nic to się jednak zdało, gdyż wciąż sporo brakowało do trafienia do bramki Stilonu. Ten z kolei dorzucił jeszcze jednego gola – w 68. minucie celny strzał głową oddał Wojciech Kurlapski, który zamknął tym samym wynik tego spotkania.

IV liga, 14. kolejka: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Stilon Prosupport Gorzów 0:4 (0:3)
0:1 Rafał Świtaj 5’
0:2 Wojciech Kurlapski 18’
0:3 Myroslav Taranenko 19’
0:4 Wojciech Kurlapski 68’

TS Masterchem Przylep Zielona Góra: J. Marczak – Sz. Król (68’ Sucharek), Łyczko, Zioła (70’ Wieczorek), Samek (75’ Lewaszow), Topolski (49’ Olejniczak), Jasiak (77’ Kobrzycki), Lechowicz (22’ Bartczak), Brzeźniak, Jurkiewicz, Ziętek – P. Król.
Stilon Prosupport Gorzów: Bukowski – Nidecki, Taranenko, Świerczyński, Kaczmarczyk, Błajewski, Wiśniewski, Świtaj, Ogrodowski, Kurlapski, Kaniewski – Łodej, Ograbek, Nowak, Maliszewski, Czyżewski, Łaźniowski, Kunowski.