Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘKlasa okręgowa: zwycięstwa zielonogórzan w ostatnich domowych meczach jesieni

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2019-11-04 19:28

W minioną sobotę reprezentanci Winnego Grodu w klasie okręgowej – Drzonkowianka oraz Zorza – rozegrali ostatnie w tej rundzie spotkania na swoim terenie. Oba zespoły pomyślnie pożegnały się z własną publicznością, inkasując komplet punktów.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Zacznijmy od pojedynku na zielonogórskim Kisielinie, w którym obejrzeliśmy aż osiem trafień. Drzonkowianka podejmowała Deltę Sieniawa Żarska, która przed tygodniem urwała punkty Zorzy. Ekipa ze wschodu Zielonej Góry zdołała jednak po raz drugi z rzędu zgarnąć pełną pulę. Pierwsza połowa nie zwiastowała takiego strzelania, jakie miało miejsce w drugiej odsłonie, bowiem do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Niedługo po wznowieniu gry sygnał do ataku dał Krzysztof Marczak, a kilkanaście minut później podwyższył Paweł Dzikowicz. Od tego momentu sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie, gdyż Delta żwawo zabrała się do odrabiania strat, czego udało jej się dokonać w nieco ponad 10 minut. Również zielonogórzanie nie pozostawali dłużni i po kolejnych trafieniach Jacka Hajdasza i Krzysztofa Marczaka znów prowadzili różnicą dwóch bramek. Na minutę przed końcem podstawowego czasu gry przyjezdni zdołali jeszcze zdobyć gola kontaktowego, ale już chwilę później sytuację wyjaśnił Jacek Hajdasz, ustalając końcowy rezultat na 5:3.

Klasa okręgowa, 14. kolejka: Drzonkowianka PKM Zachód Racula – Delta Sieniawa Żarska 5:3 (0:0)
1:0 Krzysztof Marczak 48’
2:0 Paweł Dzikowicz 65’
2:1 Kornel Szymański 66’
2:2 Mariusz Sokołowski 77’
3:2 Jacek Hajdasz 78’
4:2 Krzysztof Marczak 83’
4:3 Mariusz Sokołowski 89’
5:3 Jacek Hajdasz 90’

Czyste konto zachowała w sobotę natomiast Zorza Ochla. Zespół z południa miasta miał za przeciwnika groźną Dar-Bol Alfę Jaromirowice. Na jakiekolwiek bramki musieliśmy czekać aż do 80. minuty, kiedy to upragnione prowadzenie dał zielonogórzanom Łukasz Janus. Wynik poprawił 10 minut później Bartosz Michalak i to Zorza cieszyła się z piątej zdobyczy punktowej z rzędu.

Klasa okręgowa, 14. kolejka: Zorza Ochla – Dar-Bol Alfa Jaromirowice 2:0 (0:0)
1:0 Łukasz Janus 80’
2:0 Bartosz Michalak 90’

Na kolejkę przed końcem pierwszej rundy sezonu oba zielonogórskie zespoły plasują się w środku stawki – Zorza z 20 punktami jest ósma, a Drzonkowianka tuż za nią, mając na koncie 18 „oczek”. Ta pierwsza w ostatnim jesiennym meczu zagra w Lubsku z Budowlanymi, a zespół z Kisielina na wyjeździe podejmie Alfę Jaromirowice.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziewięć plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności