Runda zakończona z przytupem! TS Przylep ograł Ilankę

2019-11-09 17:00

TS Masterchem Przylep wygraną zakończył jesień w lubuskiej IV lidze! Dla zielonogórzan po raz drugi z rzędu szczęśliwy się okazał Rzepin, gdzie pokonali oni miejscową Steinpol Ilankę 2:1.

W dzisiejszym spotkaniu, a zwłaszcza w pierwszej połowie, TS Przylep nie wyglądał jak ten zespół, który ostatnio został rozgromiony przez Stilon Gorzów i Syrenę Zbąszynek. Tym razem podopieczni Tadeusza Makowskiego zaprezentowali bardzo skuteczną i ofensywną grę. Po raz pierwszy od dłuższego czasu oglądaliśmy naprawdę zgraną drużynę, która rozumiała się niemal bez słów.

Pierwszy cios zielonogórzanie zadali już po kwadransie gry, kiedy zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym gospodarzy wykorzystał Karol Łyczko. Na tym ekipa z Przylepu nie poprzestała i w 29. minucie Bartosz Olejniczak wykorzystał idealną wrzutkę Adriana Topolskiego, dobijając miejscowych. Ci próbowali się zrewanżować bramką „do szatni”, lecz siatka broniona przez Przemysława Króla pozostała nienaruszona.

Po przerwie większą determinację widać było w grze Ilanki, która zaciekle próbowała zmienić niekorzystny dla niej wynik. Przez długi czas obrona TS-u była jednak wyraźnie lepsza, skutecznie trzymając rywali na dystans dwóch bramek. Gospodarze dopiero w 87. minucie zdobyli się na trafienie kontaktowe, lecz nie zdołali zdziałać nic więcej. W dodatku spotkanie kończyli oni w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gracjana Krasuckiego, który zbyt dosadnie odezwał się do arbitra.

Piłkarze z zielonogórskiego Przylepu po raz drugi z rzędu wywożą z Rzepina 3 „oczka”. Dzięki temu zakończyli oni rundę jesienną na 11. pozycji z dorobkiem 16 punktów.

IV liga, 15. kolejka: Steinpol Ilanka Rzepin – TS Masterchem Przylep Zielona Góra 1:2 (0:2)
0:1 Karol Łyczko 16’
0:2 Bartosz Olejniczak 29’
1:2 Andrzej Pawłowski 87’

Steinpol Ilanka Rzepin: Hoffmann – Krasucki, Kasik, Kozawa, Pietruszyński, Soares, Sawiak, Sidorowski, Pawłowski, Klimczak, Kawecki – Adamczewski, Orczyk, Grabowski, Pełka, Matysiak, Mrozek, Lewitzki.
TS Masterchem Przylep Zielona Góra: P. Król – Zioła, Łyczko, Lechowicz, Samek, Sz. Król, Brzeźniak, Ziętek, Topolski, Olejniczak, Jasiak – J. Marczak, Bartczak, Sucharek, Seredyński, Lewaszow, Wieczorek, Jurkiewicz.