Sześć bramek Lechii w Starowicach Dolnych!

2019-11-09 19:48

Wysokie zwycięstwo nad outsiderem III ligi zanotowała dziś Lechia Gran-Bud Zielona Góra. Piłkarze z Sulechowskiej pokonali na wyjeździe LZS Starowice Dolne aż 6:1.

LZS to aktualnie jedyny zespół w III lidze, który nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. Nie pozwoliła mu na to również Lechia, która wybrała się dziś na teren ligowego outsidera. Zielonogórzanie już na początku pojedynku pokazali, że nie zamierzają pozwalać rywalowi na wiele, bowiem w pierwszych 20 minutach aż trzykrotnie pokonali miejscowego bramkarza. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Wojciech Okińczyc dołożył kolejne trafienie, przez co wynik na półmetku spotkania brzmiał 4:0 na korzyść Lechii.

W drugiej odsłonie jako pierwsi strzelili gospodarze, ale ekipa z Winnego Grodu bardzo szybko odpowiedziała golem Szymona Kobusińskiego. Mecz zwieńczył na kilka minut przed jego końcem „Oki”, który ustalił rezultat na 1:6.

Dzięki tej wygranej zielonogórski III-ligowiec ma już 22 punkty na koncie i jednocześnie utrzymał się na 10. lokacie w tabeli. Za tydzień podopieczni Andrzeja Sawickiego zagrają ostatnie w tej rundzie spotkanie przed własną publicznością. Ich przeciwnikiem będzie Pniówek 74 Pawłowice.

III liga, 15. kolejka: LZS Starowice Dolne – KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra 1:6 (0:4)
Bramki dla Lechii: Wojciech Okińczyc x2, Szymon Kobusiński x2, Jakub Babij, Artur Małecki.