Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘJan Kvech oficjalnie w Falubazie!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-11-11 15:36

18-letni Jan Kvech drugim nowym nazwiskiem w Stelmet Falubazie Zielona Góra na sezon 2020! Czech podpisał z drużyną z Winnego Grodu trzyletni kontrakt.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Już od dłuższego czasu mówiło się, że utalentowany młodzieżowiec z Czech dołączy do zielonogórskiego zespołu. Będzie to dla niego pierwszy klub w polskiej lidze, a zauważony został po świetnych występach m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów czy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, w których zajął 6. pozycję. Ponadto zwyciężył on tegoroczny Puchar Europy U19.

Notował świetne rezultaty w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Z niezłej strony pokazał się także podczas Memoriału Rycerzy Speedway'a. Za jeden z wygranych biegów otrzymał album o Zielonej Górze, więc bez problemu odnajdzie się przy W69 – w końcu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w naszym mieście. Jazda w PGE Ekstralidze to dla niego spore wyzwanie, ale Stelmet Falubaz ma szczęście do zagranicznych talentów, a pod wodzą trenera Piotra Żyto Janek jeszcze bardziej rozwinie swoje umiejętności – powiedział portalowi falubaz.com prezes zielonogórskiego klubu Wojciech Domagała.

A jak swój nowy kontrakt ocenia sam zawodnik? – Transfer do Zielonej Góry to najlepsza rzecz, jaka mogła mnie spotkać. Muszę się rozwijać, a Stelmet Falubaz da mi takie możliwości. Bardzo się cieszę, że dołączyłem do takiego klubu. Zielona Góra to miasto dobrze znane w środowisku żużlowym. Dla mnie to zaszczyt być częścią tej drużyny. Po całkiem dobrym sezonie 2019, liczę na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku. Chciałbym zadebiutować w PGE Ekstralidze i pomóc drużynie w wywalczeniu medalu – powiedział Kvech na łamach klubowego portalu.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus osiem?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności