Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘMłody Duńczyk zamyka kadrę Stelmet Falubazu

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-11-15 17:06

W ostatnim dniu okienka transferowego Stelmet Falubaz Zielona Góra poinformował o zakontraktowaniu 21-letniego Jonasa Jeppesena.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Duńczyk to trzecia, obok Antonio Lindbaecka i Jana Kvecha, nowa twarz w zielonogórskim klubie. W poprzednim sezonie startował on w II-ligowej Polonii Piła, w której osiągnął średnią biegopunktową na poziomie 1,875. W czwartkowy wieczór związał się on roczną umową ze Stelmet Falubazem, który będzie jego pierwszym klubem w PGE Ekstralidze. Nie jest jednak wykluczone, że będzie on występował na niższym poziomie rozgrywkowym.

Dołącza do nas zawodnik perspektywiczny, który w niedługim czasie może stać się mocnym ogniwem naszego zespołu. W pamięci mam przede wszystkim występ Jonasa w finale IMŚJ w Pardubicach, w którym zaprezentował efektowną jazdę i niezwykłą ambicję. W sezonie 2020 Jonas będzie pełnoprawnym zawodnikiem naszej drużyny, jednak nie wykluczamy jego startów w niższej lidze. Zależy nam, aby miał on jak najwięcej możliwości jazdy – powiedział o nowym zawodniku prezes ZKŻ SSA, Wojciech Domagała, którego cytuje portal falubaz.com.

Cieszę się, że dołączam do takiej drużyny jak Stelmet Falubaz. Wiążę z tym kontraktem duże oczekiwania. To mój pierwszy klub w PGE Ekstralidze. Jestem świadomy, że to najwyższy poziom sportowy w żużlu, ale chcę podjąć to wyzwanie. W Zielonej Górze pojadę w jednym zespole z Piotrem Protasiewiczem, który jest legendą mojego szwedzkiego klubu Indianerny Kumla – powiedział klubowemu portalowi Jeppesen.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus dwa?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności