Bez bramek w ostatnim domowym meczu jesieni

2019-11-16 16:46

Lechia Gran-Bud Zielona Góra i Pniówek Pawłowice stworzyły dzisiaj wyrównane widowisko. Zielonogórscy piłkarze pożegnali się z własną publicznością bezbramkowym remisem.

Spotkanie mogli z przytupem otworzyć piłkarze ze Śląska, bowiem już w 2. minucie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Lechii. Wojciech Łaski główkował tuż obok Wojciecha Fabisiaka, ale na szczęście piłka przeszła ponad poprzeczką. Mimo to, na początku pojedynku to zielonogórzanie częściej atakowali, jednak niewiele z tego wynikało.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się znacząco, ale tym razem piłkarze Andrzeja Sawickiego mieli znacznie więcej wyśmienitych sytuacji pod bramką rywala. Już w 56. minucie wyróżniający się dziś Sebastian Górski postraszył przyjezdnych trafieniem w spojenie. Z kolei niecałe pół godziny później Patryk Boksiński stanął przed świetną okazją na prawej stronie pola karnego, ale strzelił prosto w jednego z obrońców. Taka niemoc w ataku doprowadziła do pierwszego w tym sezonie bezbramkowego remisu w wykonaniu Lechii.

Dla piłkarzy z Grodu Bachusa był to już ostatni w tym roku ligowy występ przed własną publicznością. Za tydzień w ramach ostatniej kolejki jesieni pojadą oni do Lubina na mecz z rezerwami miejscowego Zagłębia.

III liga, 16. kolejka: KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra – GKS Pniówek 74 Pawłowice 0:0
Żółta kartka: 40’ Bartosz Konieczny (Lechia).

Składy zespołów:
KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra: Fabisiak – Athenstadt, Ostrowski, Łokietek, Górski, Małecki, Garguła (75’ Kaczmarczyk), Konieczny (88’ Lisowski), Okińczyc, Kobusiński (75’ Boksiński), Babij – Budzyński, Żukowski, Budziński, Maćkowiak.
GKS Pniówek 74 Pawłowice: Gocyk – Łaski (58’ Paleczny), Szary, Weis, Caniboł, Glenc, Siwek (90’ Morcinek), Ciuberek, Zajączkowski (86’ Trąd), Dzida, Musioł – Świerczek, Obara, Kasperowicz, Waśkiewicz.