Znakomita pogoń Stelmetu w Niżnym Nowogrodzie!

2019-11-16 17:31

Cóż za pogoń zanotowali dziś koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra, którzy na wyjeździe pokonali BC Niżny Nowogród 87:82! Dzięki temu zielonogórzanie wywieźli znad Wołgi trzecie zwycięstwo w VTB w tym sezonie.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do podopiecznych Žana Tabaka, którzy po kilku minutach gry osiągnęli nawet 10 „oczek” przewagi. Niestety niedługo później gospodarze doszli do głosu, przez co do przerwy stan meczu się wyrównał.

Na początku drugiej połowy Stelmet jakby nieco przysnął i pozwolił Rosjanom na całkowite przejęcie inicjatywy. Nie oznaczało to jednak, że ekipa z Winnego Grodu powiedziała ostatnie słowo. Końcowe cztery minuty spotkania zdecydowanie należały do polskiej drużyny, która w mgnieniu oka odbiła rywalom prowadzenie. Główną rolę grał wówczas Ludvig Hakanson, który w całym meczu zainkasował aż 22 punkty.

VTB United League: BC Niżny Nowogród – Stelmet Enea BC Zielona Góra 82:87 (20:24, 28:22, 21:17, 13:24)
BC Niżny Nowogród: Astapkowicz 7, A. Brown 5, Striebkow 7, Willis 16, Baburin 11 – Komołow 0, Gankiewicz 0, B. Brown 7, Żbanow 9, Antipow 0, Lewis 19, Winnik.
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gordon 18, Zyskowski 8, Hakanson 22, Meier 9, Thomasson 9 – Ponitka 5, Mąkowski, Zamojski 5, Radić 6, Jasiński, Koszarek 5.