Trzycyfrowy wynik znów na koncie Stelmetu Enea!

2019-11-19 19:34

Na mecz otwierający 9. kolejkę Energa Basket Ligi do Winnego Grodu przyjechał King Szczecin, który w tym sezonie ma spore ambicje. Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra stanęli jednak na wysokości zadania i zwyciężyli swój siódmy mecz z rzędu!

Wraz ze szczecińską ekipą w hali CRS stawiła się również spora grupa przyjezdnych kibiców. Być może to właśnie dzięki ich głośnemu dopingowi King zaczął mecz nieźle, lecz po 6 minutach musiał oddać prowadzenie rozpędzającym się powoli zielonogórzanom. Ci zwyciężyli premierową odsłonę 24:16, a głównym „ojcem” tego wyniku był Tony Meier, który już po 10 minutach miał na koncie 12 „oczek”.

W drugiej kwarcie rozpędzanie się drużyny zielonogórskiej z początku przybrało na sile, bowiem w kilka minut jej przewaga urosła do 20 punktów. Z czasem jednak podopieczni Žana Tabaka nieco przysnęli, dzięki czemu przed przerwą koszykarzom ze Szczecina udało się zejść do 15 „oczek” różnicy.

Po zmianie stron zespół z Zielonej Góry radził sobie jeszcze lepiej niż dotychczas, a w jego grze widać było sporą lekkość w zdobywaniu kolejnych trafień. Goście nie pozostawali jednak dłużni i w trzeciej kwarcie również mogli pochwalić się dobrą postawą w ofensywie. Mimo to, zawodnicy z Winnego Grodu nie dali sobie wydrzeć tak okazałego zwycięstwa i po raz kolejny bez większego problemu przekroczyli barierę 100 punktów!

Dzisiejsza wygrana sprawiła, że Stelmet Enea tymczasowo wskoczył na fotel lidera Energa Basket Ligi. Następny mecz ekipa z Grodu Bachusa rozegra w poniedziałek, 25 listopada. Wówczas uda się do rosyjskiego Krasnodaru na pojedynek z miejscowym Lokomotiwem Kubań.

Energa Basket Liga, 9. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – King Szczecin 108:85 (24:16, 29:22, 30:22, 25:25)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Zyskowski 17, Hakanson 3, Meier 16, Thomasson 12, Radić 15 – Gordon 14, Traczyk 3, Góreńczyk 0, Ponitka 9, Mąkowski 0, Zamojski 13, Koszarek 6.
King Szczecin: Melvin 14, Ware 5, Mustapić 6, Kikowski 13, McCauley 12 – Davis 14, Wilczek 4, Majcherek, Bartosz 9, Łapeta 4, Kucharek 4, Ostrowski.