„Kobus” i „Oki” dali Lechii zwycięstwo na koniec jesieni!

2019-11-23 15:11

Bramki Szymona Kobusińskiego i Wojciecha Okińczyca zapewniły Lechii Gran-Bud Zielona Góra wygraną w ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2019/2020. Ekipa z Winnego Grodu na wyjeździe pokonała dziś rezerwy Zagłębia Lubin 2:0.

Spotkanie w Lubinie, ogólnie rzecz biorąc, było dość wyrównane, jednak to zielonogórzanie jako jedyni zdołali przełamać defensywę rywala. Jako raz pierwszy dokonał tego w 12. minucie Szymon Kobusiński, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Łukasza Garguły. Drugi cios Lechia zadała kilka minut przed końcem pierwszej odsłony – wówczas wrzutkę z rzutu rożnego na gola zamienił Wojciech Okińczyc. Po przerwie zielonogórzanom udało się utrzymać korzystny rezultat i w konsekwencji wywieźć 3 „oczka” z trudnego terenu.

Dzięki tej wygranej Lechia zakończyła rundę jesienną na 8. pozycji w tabeli z dorobkiem 26 punktów.

III liga, 17. kolejka: Zagłębie II Lubin – KS Lechia Gran-Bud Zielona Góra 0:2 (0:2)
0:1 Szymon Kobusiński 12’
0:2 Wojciech Okińczyc 40’