Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘAZS UZ z awansem do Pucharu Polski

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2019-11-24 22:02

W minioną sobotę w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krośnie Odrzańskim odbył się turniej eliminacyjny do fazy centralnej Pucharu Polski w futsalu. Spośród trzech zespołów bezapelacyjnie najlepszy okazał się klub z Winnego Grodu – PKM Zachód Persa AZS UZ.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

W finale Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego udział wzięły trzy drużyny – AZS, Iskra Małomice oraz gospodarze – OSiR Krosno Odrzańskie. Pierwotnie na krośnieńskim parkiecie miał wystąpić też Paolo Gorzów, lecz z powodu komplikacji zdrowotnych drużyna z północy województwa musiała wycofać się ze zmagań.

Turniej padł łupem faworyzowanych futsalistów z Grodu Bachusa. Doświadczeni Akademicy rozpoczęli od zmiażdżenia Iskry Małomice aż 12:0. W drugim meczu także wysoko pokonali OSiR Krosno Odrzańskie 7:1. Ponadto dominację AZS-u widać także w obsadzie nagród indywidualnych, bowiem wszystkie trzy trafiły w ręce zielonogórzan. Najskuteczniejszym strzelcem z dorobkiem 5 goli został Łukasz Hanc, najlepszym bramkarzem wybrano Remigiusza Chyłę, a MVP całego turnieju został Jakub Turowski.

Zwycięstwo w zawodach na szczeblu wojewódzkim dało AZS-owi przepustkę na szczebel centralny futsalowego Pucharu Polski. Rywala Akademików w 1/32 finału poznamy już niedługo.

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie Akademicy pod wodzą Macieja Dudka wezmą udział w lubusko-dolnośląskiej II lidze. Co ciekawe, drugim reprezentantem Winnego Grodu będzie Drzonkowianka PKM Zachód Racula. Zespoły te staną w szranki z Paolo Gorzów i Madness Chocianów. Start zmagań ligowych zaplanowano na 8 grudnia, kiedy to czeka nas derbowe spotkanie pomiędzy zielonogórskimi drużynami.


0

0

1

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności