Kolejny pogrom w hali CRS!

2019-11-28 19:39

Stelmet Enea BC Zielona Góra z następnym okazałym zwycięstwem w Energa Basket Lidze! Podopieczni Žana Tabaka pokonali dziś u siebie Asseco Arkę Gdynia 87:65.

Tym razem w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego nie pękła setka, ale i tak triumf Stelmetu Enea nad inną drużyną z czołówki jest okazały. Koszykarze z Winnego Grodu mecz rozpoczęli od prowadzenia 9:0, które stanowiło podwaliny pod końcowy rezultat. Począwszy od drugiej kwarty gospodarze bardzo rzadko schodzili poniżej dwucyfrowej przewagi, a po przerwie zdołali ją nawet podwoić. Dzięki temu po 40 minutach gry tablice świetlne pokazywały wynik 87:65.

To już 8. zwycięstwo Stelmetu Enea w tym sezonie Energa Basket Ligi. Kolejne spotkanie również rozegra on we własnej hali – już w najbliższą środę przeciwnikiem zielonogórzan będzie ostatnia w tabeli Polpharma Starogard Gdański.

Energa Basket Liga, 10. kolejka: Stelmet Enea BC Zielona Góra – Asseco Arka Gdynia 87:65 (26:17, 25:18, 20:16, 16:14)
Stelmet Enea BC Zielona Góra: Gordon 10, Zyskowski 17, Hakanson 11, Meier 16, Thomasson 9 – Traczyk 0, Góreńczyk 0, Ponitka 8, Mąkowski 1, Zamojski 4, Radić 6, Koszarek 5.
Asseco Arka Gdynia: Hammonds 11, Botic 15, Moore 4, Szubarga 3, Upson 4 – Emelogu 6, Wołoszyn 11, Czerlonko 3, Kamiński 0, Hrycaniuk 6, Kowalczyk, Wyka 2.