Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘStartuje II liga futsalu! Na początek… druga kolejka

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2019-12-13 12:15

Późno, bo dopiero w połowie grudnia, ale jednak – nadszedł czas na inaugurację lubuskiej II ligi futsalu. W najbliższy weekend sezon zainaugurują dwie zielonogórskie drużyny – AZS UZ oraz Drzonkowianka Racula.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

W nadchodzącym sezonie lubuskiej II ligi futsalu zobaczymy na parkietach jedynie cztery zespoły – AZS UZ, Drzonkowiankę, Paolo Gorzów oraz Madness Chocianów. Przypomnijmy, że przed rokiem Akademicy brali udział w grupie dolnośląskiej II ligi, lecz teraz Dolnośląskiemu Związkowi Piłki Nożnej nie udało się zorganizować rozgrywek. Sprawę w swoje ręce wzięli lubuscy działacze, dzięki czemu już dziś wystartuje lubuska II liga.

Na inaugurację rozgrywek kibice obejrzą jednak zmagania w ramach 2. kolejki, bowiem mecze pierwszej rundy zostały przełożone na późniejsze terminy. Dzięki temu premierowym pojedynkiem sezonu będzie dzisiejsze spotkanie Madness Chocianów z Drzonkowianką, która po raz pierwszy próbuje swoich sił na futsalowych parkietach. Zarząd klubu z zielonogórskiego Kisielina postanowił zadebiutować w II lidze, w której gra ma być idealnym wypełnieniem okresu przygotowawczego do rundy wiosennej na trawiastych boiskach.

Nowicjusza z Winnego Grodu czeka dziś jednak trudna przeprawa, bowiem w ubiegłym sezonie niepozorny zespół z Chocianowa potrafił napsuć krwi teoretycznie silniejszym przeciwnikom. Przekonali się o tym chociażby Akademicy, którzy dwukrotnie ulegli drużynie z północy Dolnego Śląska.

Równie ciekawy pojedynek będzie miał miejsce w niedzielę w Gorzowie. Tam AZS UZ zmierzy się z miejscowym SPN Paolo, który przed rokiem triumfował w grupie zachodniopomorskiej II ligi. Mamy zatem do czynienia z doświadczonym zespołem, który już nie raz gościł na czołowych lokatach trzeciego poziomu ligowego.

II liga futsalu, 2. kolejka:


3

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności