Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPo raz pierwszy w historii: futsalowe derby Winnego Grodu

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2019-12-18 19:55

W czwartkowy wieczór w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego czekają nas premierowe derby Zielonej Góry w futsalu! AZS UZ podejmie halowego debiutanta – Drzonkowiankę Racula.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

W tym sezonie po raz pierwszy w historii do oficjalnych rozgrywek futsalowych zgłosiły się dwie zielonogórskie drużyny. Oprócz stałego bywalca na futsalowych parkietach, czyli AZS-u UZ, do zmagań II-ligowych dołączyła Drzonkowianka, która właśnie grą na hali chce wypełnić zimową przerwę w lidze trawiastej.

W ubiegły weekend zespoły z Winnego Grodu w delegacjach zainaugurowały sezon. Doświadczeni Akademicy, w których składzie pojawiło się również sporo nowych twarzy, wręcz zdeklasowali futsalistów Paolo, urządzając sobie w Gorzowie prawdziwą strzelaninę. Rezultat 9:2 sprawił, że AZS jako pierwszy objął fotel lidera lubuskiej II ligi.

Gorzej poszło natomiast Drzonkowiance, która premierowy mecz sezonu rozgrywała na trudnym terenie w Chocianowie. Tamtejszy Madness pokonał debiutanta 2:1, a honorowe trafienie dla zielonogórzan zdobył Jacek Marciniak. Kto zatem okaże się lepszy w czwartkowych derbach Grodu Bachusa – doświadczony AZS czy stawiająca swoje pierwsze futsalowe kroki Drzonkowianka?

II liga futsalu, 1. kolejka: KU AZS UZ Zielona Góra – Drzonkowianka Racula
Data: 19.12.2019, godzina 20:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus sześć?


© ZGSPORT.PL 2018-2021 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności